Żywiołowa parada ulicami Bielska-Białej. Rozgrzewka na schodach ratusza

gru 16, 2023Miasto

Podczas tegorocznych Świąt na Starówce serca i ciała bielszczan rozgrzeje parada teatralno-kuglarska z elementami fireshow, koncertu i spektaklu ulicznego, która łączy teatr ruchu, pantomimę i żywą rzeźbę w jednym spektaklu ulicznym. Twórcy zapowiadają żywiołowy, humorystyczny pochód postaci w akompaniamencie bębnów. Przed przemarszem planowana jest wspólna rozgrzewka taneczna na schodach ratusza.

Teatr Lufcik na Korbkę już kolejny raz gości w Bielsku-Białej. Jest to kolektyw artystyczny opierający swe prezentacje na różnych technikach scenicznych, takich jak żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca. Ich spektakle oparte są na motywach legend i symboli popkulturowych, zwykle z towarzyszeniem muzyki na żywo. Artyści z Gliwic adaptują zastane przestrzenie (plener, wnętrza industrialne, biblioteczne), czerpiąc z niebanalnych rozwiązań.

Teatr Lufcik na Korbkę często występuje wspólnie z kuglarzami czy artystami ulicznymi. Jedna z takich inicjatyw była tegoroczna parada pomarańczowej energii w Żywcu. Jak informuje Agnieszka Batóg, dyrektor artystyczna zespołu, w niedzielę, 17 grudnia w Bielsku Białej artyści z Gliwic wystąpią wraz grupą Batala Polska, z którą zawsze znajdują wspólny, paradny język. Do współpracy zaprosili także bielskich twórców – Kolektyw Kapelusznik oraz Kolorowy Świat Animacji.

Niedzielne widowisko „Cali na biało, gdzieniegdzie w kolorze”, które przygotował Teatr Lufcik na Korbkę wraz z Przyjaciółmi, rozpocznie się o godz. 16:00 na placu Ratuszowym. Artyści planują także spacer ulicami starówki. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Bielska-Białej.

bb

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *