Znany przedsiębiorca chce zostać prezydentem Bielska-Białej. Konfederacja w wyścigu do bielskiego Ratusza ZDJĘCIA i FILM

lut 14, 2024Miasto, Polityka, Wybory 2024

Bielski poseł Konfederacji Bronisław Foltyn ogłosił dziś zamiar kandydowania na urząd prezydenta Bielska-Białej. Na listach KWW Bezpartyjni i Konfederacja do Rady Miejskiej w zbliżających się wyborach samorządowych znaleźli się m.in. Joanna Banaś, była kandydatka na prezydenta Bielska-Białej oraz Marcin Litwin, obecny radny Rady Miejskiej  z klubu PiS.

Bronisław Foltyn niedawno zdobył mandat poselski, ale dla pracy dla swojego rodzinnego miasta gotów jest rzucić Warszawę i kompleks przy ul. Wiejskiej. Jest przekonany, że Bielsku-Białej potrzebne jest wietrzenie. Jego zdaniem, po przeciwnej stronie koalicji centro-lewicowej jest miejsce dla konserwatywnej prawicy, które należy się Konfederacji i Bezpartyjnym. Komitet wyborczy postawił sobie dwa cele minimum. Jednym z nich jest awans Bronisława Foltyna do drugiej tury wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej.

Zapytany przez witajbielsko.pl o priorytety w pierwszych stu dniach swojej prezydentury Foltyn podkreśla, że na początku poleciłby przeprowadzenie audytu we wszystkich instytucjach i miejskich jednostkach organizacyjnych. Kandydat na prezydenta Bielska-Białej opowiada się za likwidacją Straży Miejskiej. Kluczową sprawą jest dla niego obniżka podatków lokalnych. – Wszyscy kandydaci z naszych list będą musieli zobowiązać się do tego, że nigdy nie zagłosują za podwyżką podatków – deklaruje Bronisław Foltyn.

Drugi celem KWW Bezpartyjni i Konfederacja jest zdobycie co najmniej pięciu miejsc w Radzie Miejskiej. Zadanie to należy do osób, które otrzymały pierwsze miejsca na listach w swoich okręgach wyborczych.

Okręg 1 – Bronisław Foltyn

Okręg 2 – Joanna Banaś

Okręg 3 – Andrzej Polański

Okręg 4 – Paweł Śliwa

Okręg 5 – Marcin Litwin

Joanna Banaś w wyborach samorządowych w 2014 bez powodzenia kandydowała z ramienia Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Bielska-Białej. W poprzednich wyborach równie nieudanie ubiegała się o mandat w bielskiej Radzie Miejskiej jako kandydatka niezależna z listy KWW KUKIZ ’15. Była szefowa bielskich struktur Kongresu Nowej Prawicy oraz KORWiN. Banaś podkreśla, że jest kandydatka bezpartyjną. Jako radna będzie pracować na rzecz przywrócenia budżetów osiedlowych w budżecie obywatelskim Bielska-Białej. Jej zdaniem, każde osiedle powinno otrzymać fundusz na inwestycje.  

Andrzej Polański jest przeciwnikiem rozszerzenia miejskiej strefy płatnego parkowania oraz podwyżek opłat za parkowanie. Dużo miejsca w programie wyborczym Pawła Śliwy zajmują problemy bezpieczeństwa mieszkańców Bielska-Białej. Kandydat opowiada się za likwidacją Straży Miejskiej i przekazaniem jej budżetu policji.

W okręgu nr 5 „jedynkę” otrzymał Marcin Litwin, obecny radny Rady Miejskiej należący do klubu PiS. Kandydat z blokowiska na os. Karpackim podkreśla potrzebę realnego konsultowania inwestycji miejskich z mieszkańcami. – Zależy nam na tym, aby społeczeństwo Bielska-Białej przebudziło się – przekonuje.

Litwin podkreśla, że jest kandydatem bezpartyjnym. Swoją legitymację PiS oddał jeszcze przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Chce pracować na rzecz społeczności lokalnych na os. Karpackim i Beskidzkim. Prezydent Jarosław Klimaszewski przeprowadza spektakularne inwestycje podczas gdy stan dróg osiedlowych jest godny pożałowania – twierdzi Marcin Litwin.

Do problemów poruszonych w artykule będziemy wracać.

rok

Bronisław Foltyn – kandydat na prezydenta miasta Bielsko-Biała
Urodzony w 1974 r. Poseł na Sejm X kadencji. Przedsiębiorca, organizator, działacz na rzecz kultury i spraw lokalnych oraz prezes Wolności na Podbeskidziu. Prezes Nowej Nadziei i lider Konfederacji w Bielsku-Białej. Były prezes UPR W Bielsku-Białej w latach 2002-2004, współzałożyciel Stowarzyszenia KoLiber w 2001, szef sztabu wyborczego Janusza Korwin-Mikke w wyborach do Senatu w 2004, był jednym z inicjatorów referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej w 2014 roku. Działał aktywnie w Kongresie Nowej Prawicy, a następnie w Partii KORWiN w Bielsku-Białej, gdzie w 2015 wybrany został prezesem okręgu. Działa na rzecz propagowania idei wolnościowych i wolnego rynku. Od 25 lat prowadzi działalność gospodarczą. Był właścicielem czterech lokali gastronomicznych w Bielsku-Białej: Rock, Miasto, Pigal, Sepia, a także spółki inwestującej w nieruchomości. Autor wielu inicjatyw i przedsięwzięć np. Klub Ludzi z Pasją, Przegląd Zespołów Rockosz, Stand-Up Bielsko-Biała, Fajfy dla Seniorów, Kino na Starówce. Organizator kilkuset koncertów największych polskich artystów, organizator spotkań z publicystami, pisarzami i postaciami polskiej sceny politycznej.

Udostępnij
Lubię to 8
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. milena

    Konfa raczej jest bez szans ale na pewno będzie ciekawie

    3
    3
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *