Znany aktor sentymentalnie o Bielskim Syjonie. Jest zapowiedź kolejnych niespodzianek! FILM

lip 30, 2023Piękne strony BB

W wakacyjnym cyklu witryna witajbielsko.pl przedstawia charakterystyczne miejsca w Bielsku-Białej, które wyróżniają się unikatową architekturą, mają bogatą historię czy są obiektem nostalgicznych wspomnień wielu pokoleń bielszczan. W tym odcinku znany bielski aktor Tomasz Lorek opowiada o miejscu, z którym jest emocjonalnie związany. W kolejnych oczekujcie niespodzianek. Po pięknych miejscach w naszym mieście oprowadzą znani mieszkańcy Bielska-Białej!

W tym odcinku złożyliśmy wizytę na Bielskim Syjonie, po którym oprowadza znany aktor Tomasz Lorek. Urodzony w szpitalu przy ul. Wyspiańskiego, ewangelik, został ochrzczony i konfirmowany oraz brał ślub w pobliskim kościele pw. Zbawiciela. Przypominamy fakty historyczne związane z zabytkowym kwartałem na Górnym Przedmieściu, a aktor opowiada o związkach emocjonalnych z tym magicznym miejscem.

Wcześniej pokazaliśmy wspaniale odrestaurowaną secesyjną kamienicę przy ul. Mickiewicza. Wszystko to, a nawet więcej znajdziecie na profilu witajbielsko.pl w Instagramie!

rok

Udostępnij
Lubię to 27
Nie lubię tego 1

2 komentarze

 1. milena

  Brawo dla piękne Bielsko-Biała i Tomasz Lorek. Ciekawy projekt.

  Odpowiedz
  • Dorota

   Tu chodziłam do Szkoły podst. Nr4
   Zawsze fascynował mnie ten kościół. Fajne czasy, które miło wspominam.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *