Znajdą dobrą pracę w internecie? Nowy kierunek studiów na najmłodszym uniwersytecie

sie 1, 2023Miasto

Komunikacja internetowa – to nowy kierunek studiów, który otworzył prawdopodobnie najmłodszy uniwersytet w Polsce – w Bielsku-Białej. Adresowany jest do osób, które chcą zarabiać pieniądze w przestrzeni internetowej. Absolwenci mogą zasilić działy marketingu, PR i reklamy, redakcje portali internetowych czy agencje kreatywne. Tradycyjnie największe powodzenie mają informatyka i filologia angielska, gdzie o indeks nie jest łatwo.

W tym roku na kandydatów na studentów ATH czeka ok. 1800 miejsc, z czego 1100 na studiach stacjonarnych, a pozostałe na niestacjonarnych. Na studiach I stopnia (licencjackich i inżynierskich) otwartych zostanie 21 kierunków, na studiach II stopnia (magisterskich uzupełniających) 15, a na studiach jednolitych magisterskich jeden.

Pozwolą zdobyć zatrudnienie?

Od tego roku akademickiego w jedynej na Podbeskidziu uczelni publicznej będzie można studiować Gospodarkę o obiegu zamkniętym (studia I stopnia inżynierskie), Komunikację internetową (studia I stopnia licencjackie) oraz Pedagogikę stosowaną (studia II stopnia magisterskie uzupełniające). To odpowiedź ATH na oczekiwania maturzystów i rynku pracy.

Uczelnia przekonuje, że studia na komunikacji internetowej pozwolą zdobyć zatrudnienie w wielu branżach w sektorze publicznym i prywatnym. Będą to głównie stanowiska wymagające sprawnej i skutecznej komunikacji z użyciem najnowszych narzędzi ICT: w działach marketingu, PR i reklamy, redakcjach portali internetowych, agencjach kreatywnych czy innowacyjnych projektach biznesowych. Absolwenci będą przygotowani do podjęcia własnej działalności gospodarczej.

Podobnie, jak w poprzednich latach, w tym roku najpopularniejszymi kierunkami studiów są informatyka i filologia angielska, gdzie o indeks ubiega się prawie dwóch kandydatów na każde miejsce, a także pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Rekrutacja na studia w ATH będzie trwać do końca września. Na zdecydowanej większości kierunków listy nowo przyjętych studentów nie są jeszcze zamknięte.

Niedrogie miejsce w akademiku?

Nasz akademik posiada 150 miejsc dla studentów – informuje Robert Pysz z ATH. Kto może liczyć na niedrogie – w porównaniu z cenami kwater i stancji prywatnych – łóżko w domu studenckim? – W trakcie naboru brane są pod uwagę przede wszystkim warunki finansowe kandydata i odległość od miejsca zamieszkania – wyjaśnia przedstawiciel uczelni.

Studenci ATH mogą ubiegać się o stypendia za dobre wyniki w nauce, socjalne, dla osób niepełnosprawnych oraz okolicznościową zapomogę finansową. Regulaminy poszczególnych stypendiów oraz progi finansowe ustalane są przy udziale Samorządu Studenckiego.

Wszystko wskazuje na to, że nowy rok akademicki bielska uczelnia rozpocznie jako uniwersytet. W ub. tygodniu Sejm przyjął ustawę o zmianie nazwy ATH na Uniwersytet Bielsko-Bialski z dniem 1 września 2023. Ustawa oczekuje teraz na podpis Prezydenta RP.

rok

Zdjęcie: ATH Bielsko-Biała

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. Lucyna Grabowska-Górecka

    Znakomity pomysł!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *