Zielona żaba przyciąga pieniądze. Tanie zęby prehistorycznej jaszczurki. Mało ludzi o tym wie ZDJĘCIA i FILM

mar 24, 2024Ludzie, Miasto

Mijamy stoisko z magiczną biżuterią stworzoną z intencją. – Można zamówić u Pani 25 lat życia, kupując amulet? – pytam. –  Nie wiem czy amulety mają taką moc, trzeba byłoby z nimi porozmawiać – odpowiada właścicielka stoiska, tłumacząc, że każdy kamień ma swoje znaczenie i swoją wibrację, która pomaga np. w polepszeniu zdrowia. Pani pochodzi ze Śląska, ale inspiracje czerpie z Amazonii, gdzie spędziła wiele czasu.

W Bielsku-Białej zakończył się dzisiaj dwudniowy Festiwal Ezoteryki i Medycyny Naturalnej wraz z Giełdą Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości GeoExpo, który odbywał się hali BKS przy ul. Rychlińskiego. Kilkudziesięciu wystawców prezentowało artykuły służące zdrowiu, ale także poprawiające nasze samopoczucie dzięki pięknu. Dużą część wystawy zajmowała ręcznie wykonana biżuteria.

Na specjalne zamówienie

Na stoisku z magiczną biżuterią stworzoną z intencją można kupić amulety na zdrowie, są specjalne dla kobiet. Talizmany z ceramiki pochłaniają negatywne emocje. – Są amulety dla par, które bezskutecznie ubiegają się o potomka? – pytam. – To już robię na specjalne zamówienie – odpowiada kobieta ze Śląska, która spędziła wiele czasu w Amazonii. Pani modli się w intencji osób składających indywidualne zamówienia, wysyła intencje do Wszechświata. Tłumaczy, że proces uzdrawiania jest długi, a naszyjnik to jego symbol.

Mężczyzna na stoisku z misami tybetańskimi poświęca mi wiele czasu, aby wyjaśnić wątpliwości. Do czego służy takie naczynie importowane z Nepalu? – Do wyciszenia umysłu, żeby nie zajmował się głupotami – mówi wystawca. Każde naczynie gra inaczej. Dźwięk emitowany przez misy uwalnia procesy mentalne, człowiek nabiera dystansu do życia, odbiera świat z zupełnie innego poziomu. Terapia służy osobom, które potrzebują zmiany w życiu, relaksacji, odprężenia.

Niewielką misę, którą prezentuje wystawca, abym posłuchał jak gra, wycenia na 1500 zł, ale są też większe, dużo droższe. – Stan posiadania nie ubogaca człowieka – słyszę. Pogawędkę ucina sprzedawca, kiedy nadchodzi para zainteresowana kupnem misy. Pani przyprowadziła męża, aby przeprowadzić transakcję.

Żaba pomnaża majątek

Żaba z jadeitu chińskiego z monetą w pysku na stoisku nieopodal jest remedium z feng shui. Podobno umieszcza się ją w przedniej części domu z głową w kierunku drzwi. Zarówno żaba, jak i monety chińskie są symbolami mającymi pobudzać krążenie i pomnażać majątek. – Żaba przyciąga pieniądze – nie wątpi wystawca. – Jeśli ją Pan kupi, pieniędzy Panu nie braknie – zapewnia. – Mało ludzi o tym wie.

Mężczyzna z województwa dolnośląskiego przekonuje, że niektóre kamienie mają właściwości lecznicze, ale na razie nie zagłębiał się w szczegóły. Na stoisku oferuje wiele minerałów, w tym jajka wielkanocne z różnych kamieni. Czy to jedyne jajka, którymi nie można się zatruć, bo się nie psują?

Jaszczurki z epoki kredy

Kobieta z Katowic prezentuje ogromny wybór prehistorycznych skamieniałości. Tłumaczy, że to oferta dla kolekcjonerów, w celach dekoracyjnych. Są licznie reprezentowane zęby Mozazaura, jaszczurki z epoki kredy sprzed 65-145 mln lat. Niektóre ułamane, inne z częścią kostną lub zastygłe w kamieniu. Towar jest sprowadzany z Khouribga w Maroko, gdzie istnieją znane kopalnie fosforytów.

Ile jest podobnych znalezisk na świecie, że sztuka kosztuje 40 zł? Sympatyczna kobieta twierdzi, że bardzo dużo. Handel w tej branży jest wolny, choć są kraje, które zabraniają wywozu prehistorycznych skamieniałości – słyszę.

rok

Film: Lech Fedyszyn

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. Bobo

    myślałem, że żyjemy w xxi wieku

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *