Zdumiony tłum na placu Chrobrego. Niesłychane, co oni z nami robią! ZDJĘCIA i FILM

maj 3, 2024Ludzie, Miasto

Przy rekordowej frekwencji w centrum Bielska-Białej wczoraj wieczorem odbyła się najnowsza odsłona Bielskiej Sceny Ognia. Widzowie byli zachwyceni widowiskiem, w którym głównym środkiem wyrazu jest ogień. Aktorzy z dziecinną łatwością rozpalili publiczność, czując się w płomieniach jak ryba w wodzie. W tej niesamowitej scenerii zobaczyliśmy premierę najnowszego spektaklu Teatru Ognia Tesserakt pt. „Ex Tempore – Poza Czasem”. Było jak obiecali – zdumiewająco profesjonalnie!

Takiej frekwencji nie było nigdy w dotychczasowych edycjach Bielskiej Sceny Ognia. Na majówkę w Beskidy przyjechały tysiące turystów, z których część pojawiła się wczoraj na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Pogoda dopisała. Gęsty tłum od początku oklaskiwał występy kolejnych artystów, których pokazy zyskiwały na atrakcyjności wraz z zapadającym zmrokiem.

Zdobyli serca i kieszenie widzów

3. Bielską Scenę Ognia rozpoczął spektakl pt. „Miasto w Ogniu” w wykonaniu Miłosza Budki z Lublina. Artysta uliczny tworzący Budkę Kuglarską popisywał się umiejętnościami żonglerskimi, stojąc na wysokiej drabinie podtrzymywanej przez czterech mężczyzn, którzy zgłosili się na ochotnika z tłumu. W swoich występach wykorzystuje elementy pantomimy i klaunady. Swoim humorem, talentem i pomysłowością zdobył serca i… kieszenie widzów, którzy nagradzali go gromkimi brawami oraz datkami wrzucanymi po pokazie do kapelusza.

Wiele braw i datków otrzymali również Fratres Ignis, czyli ogniści bracia bliźniacy Samuel i Daniel Skabek, którzy wystąpili w programie pt. „The Witcher”. Rekonstruktorzy filmowi pochodzący z Orzesza wraz ze swoim ojcem Wojciechem własnoręcznie wykonują ozdoby, gadżety i stroje z uniwersum fantastyki. Bliskie są im takie postaci, jak Wiedźmin, Indiana Jones, Harry Potter czy Władca Pierścieni. Bielskiej publiczności zaprezentowali efektowną żonglerkę płomieniami oraz porywającą walkę wręcz przy użyciu ognia.

Rozpalili centrum miasta

W finale wieczoru podziwialiśmy renomowany Teatr Ognia Tesserakt. Ta bielsko-bialska grupa tancerzy ognia i kuglarzy działa aktywnie od 2019 roku. Występuje na pokazach, piknikach czy weselach, ale również organizuje własne wydarzenia i warsztaty o tematyce cyrkowej. Wczoraj na placu Chrobrego zobaczyliśmy premierę najnowszego widowiska teatru Tesserakt pt. „Ex Tempore – Poza Czasem”.

Aktorzy zauroczyli publiczność wielkim profesjonalizmem w posługiwaniu się żywym płomieniem. Okiełznali niebezpieczny żywioł, dzięki czemu gorące widowisko rozpaliło centrum miasta. Do tego ognia straż pożarna nie jest potrzebna!

Teatr Ognia Tesserakt oraz Kolektyw Artystyczny „Kapelusznik”, złożony z artystów ulicznych różnych specjalności, to przedsięwzięcia prywatne, niezależne od władz miasta. Zapłatą za wczorajsze widowisko były datki zbierane przez artystów do kapeluszy. Portal www.witajbielsko.pl był patronem medialnym 3. Bielskiej Sceny Ognia i poprzednich edycji. Czekamy na kolejne!

rok 

Udostępnij
Lubię to 13
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *