Wzrusza i rozbawia. Solidne kino na podstawie bestsellerowej powieści KONKURS

sty 10, 2024Hity z kina i TV

Tego rodzaju filmy raczej nie zdobywają nagród na festiwalach, ale dobrze się je ogląda. Widzowie chętnie poświęcają im czas, gdyż znajdują na ekranie życiowe historie, realne problemy, a może nawet siebie czy sąsiadów z bloku. Takie jest „Święto ognia”, filmowa adaptacja powieści, która wygrała plebiscyt Książka Roku ogłoszony przez największy portal z kategorii Kultura i Literatura w polskim internecie. Krytycy chwalą reżyserię i aktorstwo. Mamy bilety dla Czytelników.

Anastazja ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę lub na koniec świata. Niestety, to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich.

Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją, wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina. To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Święto ognia jest adaptacją bestsellerowej powieści Jakuba Małeckiego pod tym samym tytułem. Jak zachwala krytyk, adaptacja może się podobać dzięki zgrabnej reżyserii, przemyślanej stronie wizualnej i świetnemu aktorstwu. Nowy film Święto ognia”, w którym występują Kinga Preis, Tomasz Sapryk oraz Karolina Gruszka pokaże w czwartek, 11 stycznia o godz. 18.00 bielskie kino Helios w cyklu Kultura Dostępna.

Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Święto ognia”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł! Jest już gotowy rozkład projekcji na styczeń 2024 – tytuły filmów prezentujemy poniżej.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w styczniu 2024

*11 stycznia – Święto ognia

*18 stycznia – Teściowie 2

*25 stycznia – Chłopi

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *