Wymyślne czary na wielkim ekranie. Świetny relaks w kinie familijnym KONKURS

sty 31, 2024Hity z kina i TV

Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? W cyklu Kultura Dostępna bielskie kino Helios pokaże jutro polski film familijny w doskonałej obsadzie aktorskiej, zrealizowany przez znaną reżyserkę. Ekranizację powieści Janusza Korczaka wspomaga nowoczesna technika komputerowa, dzięki które na ekranie pojawiają się wymyślne czary. Warto wybrać się do kina całą rodziną. Mamy bilety dla Czytelników!

Tytułowym bohaterem filmu „Kajtek Czarodziej” jest nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, który wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta.

Kontrolę nad życiem Kajtka przejmują czarodziejskie moce. Chłopiec od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?

W filmie zrealizowanym przez znaną reżyserkę występują m.in. Eryk Biedunkiewicz, Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Piotr Głowacki i Grzegorz Damięcki. To dobre kino familijne z dubbingiem, które jest obecne na ekranach zaledwie od trzech miesięcy. Warto obejrzeć zwłaszcza w okresie ferii szkolnych, gdy uczniowie mogą bezkarnie oddać się marzeniom o czarodziejskiej mocy, dzięki której nawet najgorsze oceny w tajemniczy sposób znikają z dziennika, a na ich miejsce pojawiają się najlepsze.

Film przygodowy „Kajtek Czarodziej” pokaże kino Helios w czwartek, 1 lutego o godz. 18.00 w cyklu Kultura Dostępna. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Kajtek Czarodziej”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Za tydzień w tym samym cyklu zobaczymy polski thriller polityczny „Doppelgänger. Sobowtór”. To zrealizowany niezwykle starannie i z mocną obsadą aktorską (Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt i Andrzej Seweryn) laureat pięciu Złotych Lwów, w tym dla reżysera oraz za najlepsze zdjęcia, scenografię i kostiumy.

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wynosi nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Aktualizacja 31 stycznia godz. 14.00. Wejściówki zostały rozdysponowane. Dziękujemy za liczny udział w konkursie!

Repertuar projektu w lutym 2024

8 lutego – Doppelganger. Sobowtór

15 lutego – Porady na zdrady 2

22 lutego – Vika!

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *