Wspaniała promocja miasta. Uczestnicy podziwiali uroki bielskiej starówki ZDJĘCIA

maj 6, 2023Miasto, Sport

Prestiżowy wyścig kolarski wrócił dziś po długiej przerwie do Bielska-Białej. Kolarze rywalizowali na bruku starówki na pętli o długości 1,8 km. Od rana padał deszcz, dlatego kostka była bardzo śliska. W obawie przed kontuzją z wyścigu wycofało się wielu zawodników. Ci, którzy pozostali oraz ich ekipy techniczne mogli podziwiać uroki bielskiej starówki.

47. Kryterium Asów rozpoczęło się wczoraj w Katowicach, gdzie rozegrano Memoriał Kolarskich Asów Śląska i Zagłębia. Zwieńczeniem kryterium był dzisiejszy Wyścig o Puchar Prezydenta Bielska-Białej zaliczany do Mistrzostw Polski w Kryteriach. Od rana w mieście padał rzęsisty deszcz, przez co trasa wokół starówki była bardzo śliska.

Wyścig odbył się na kostce brukowej na trasie: Rynek, ulice Celna, Sobieskiego, Listopadowa, Grunwaldzka, Słowackiego, Frycza Modrzewskiego, Krasińskiego, Nad Niprem. Część kolarzy wycofała się z wyścigu w obawie przed kontuzją. Ostatecznie na starcie stanęło ok. 250 zawodników. Wszyscy oraz ich ekipy techniczne mogli podziwiać uroki bielskiej starówki.

Pierwszy wyścig ramach Kryterium Asów odbył się w 1957 roku, a następnych dziesięć edycji w rozegrano w Bielsku-Białej w latach 1965-1974.

rok

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *