Wielkie widowisko taneczne na inaugurację VI Tygodnia Tańca. Oczy nam się śmieją do ich tańca!

kwi 21, 2024Ludzie, Miasto

Maj to dla wielu osób zwiastun nadchodzącego lata i słonecznej energii, która daje chęć do życia. Jednak maj to w tym roku również… miesiąc tańca i energii z niego płynącej w „Promyku”! Już po raz kolejny cała taneczna społeczność skupiona wokół grup działających w bystrzańskim GOK-u z utęsknieniem wypatruje tego wyjątkowego tygodnia. VI Tydzień Tańca zapowiada się porywająco. Będą dodatkowe atrakcje dla widzów!

Organizatorem święta tancerzy oraz wszystkich, którzy uważają, że taniec jest najpiękniejszą ze sztuk, jest Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” w Bystrej. VI Tydzień Tańca rozpocznie się mocnym akcentem we wtorek, 21 maja. Na inaugurację w sali koncertowej Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbędzie się wyjątkowe widowisko taneczne. Na scenie zobaczymy łącznie ponad 200 tancerzy z wielu grup tanecznych.

Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Paulina „Pinka” Kachel, instruktorka grup działających w ośrodku. – W tym roku tematem przewodnim tygodniowego wydarzenia będzie motyw latino, a na uczestników oprócz koncertu inauguracyjnego w Bielsku-Białej czekają różne warsztaty taneczne, m.in. latino solo, twerk czy dancehall. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz filmowy – zachęca Paulina Kachel.

Dodatkową atrakcję tegorocznego Tygodnia Tańca będą wydarzenia towarzyszące, w tym warsztaty taneczne afro dance (dla uczestników od 14. roku życia) z Mają Kozioł czy dancehall (powyżej 11 lat). Przygotowano także warsztaty dla dorosłych – zajęcia z twerku poprowadzi Justyna „Dżasta” Kubik (członkini ekipy United Royal Tribe, laureatka wielu konkursów), natomiast na Latino Solo zaprasza Kamila Klimont.

Dla Czytelników mamy bezpłatną podwójną wejściówkę na galę taneczną w Bielskim Centrum Kultury. Aby ją zdobyć, wystarczy szybko i prawidłowo odpowiedzieć na proste pytanie: Gdzie i kiedy odbędzie się taneczny seans filmowy na zakończenie VI Tygodnia Tańca? Odpowiedź należy przesłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl. Czas start!

Portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym VI Tygodnia Tańca. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową www.gokpromyk.pl oraz media społecznościowe GOK. Zapisy na warsztaty będą dostępne w serwisie strefazajec.pl, a bilety na koncert inauguracyjny Tygodnia Tańca w cenie 25 zł można zakupić przez portal biletyna.pl.

bb

Zdjęcie: Dorota Koperska

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *