Weź rodzinę, dobry humor i idź na piknik. W Starym Bielsku zawsze są tłumy!

maj 26, 2023Miasto

Słoneczną pogodę zapowiadają na niedzielę synoptycy. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy wezmą udział w Starobielskim Pikniku Historycznym, atrakcji ściągającej co roku do Starego Bielska tłumy bielszczan. W zainscenizowanej wiosce staną kramy i warsztaty rzemieślnicze. Zobaczymy wczesnośredniowiecznych wojów piastowskich i wojowników wikińskich, walki na miecze, włócznie i topory. Zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. św. Stanisława.

W najbliższą niedzielę (28 maja) na terenie probostwa Parafii pw. św. Stanisława BM oraz na ul. św. Stanisława odbędzie się Starobielski Piknik Historyczny. Od godz. 15.00 na scenie rozstawionej na ul. św. Stanisława będą się prezentować dzieci i młodzież z Domu Kultury w Starym Bielsku, Przedszkola nr 44 w Starym Bielsku, Szkoły Podstawowej nr 31 oraz Szkoły Podstawowej  nr 38.

Na godz. 17.15 zaplanowano koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy, który wykonuje muzykę rozrywkową i popularną.

Bielska Drużyna Najemna Svantevit wprowadzi uczestników pikniku w świat wczesnośredniowiecznych wojów piastowskich i wojowników wikińskich. Będzie można podziwiać walki na miecze, włócznie i topory. W wiosce na terenie probostwa powstaną kramy, warsztaty rzemieślnicze związane z kowalstwem, tkactwem, krawiectwem, zielarstwem, skórnictwem oraz łucznictwem. Przyjedzie Chorągiew Księstwa Cieszyńskiego.

Na zakończenie pikniku o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu Akurat, który świetnie integruje się z publicznością, wykonując dowcipne i zaangażowane teksty. Zespół ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów, m.in. Do prostego człowieka czy Wiej-ska, a także lekkie piosenki, w tym Lubię mówić z tobą czy Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)

OSP Stare Bielsko przeprowadzi pokaz gaśniczo-ratowniczy. Najmłodsi uczestnicy będą mieli do dyspozycji dmuchańce rozstawione na terenie probostwa. Odbędzie się tradycyjny Turniej Mega Piłkarzyków o Puchar Księdza Proboszcza.

UTRUDNIENIA W RUCHU. W związku z piknikiem nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Ul. św. Stanisława będzie zamknięta od niedzielnego poranka do godzin nocnych z niedzieli na poniedziałek. W tym czasie ma obowiązywać objazd ul. Sobieskiego. Przystanek autobusowy Stare Bielsko Kościół kier. Wapienica zostanie przeniesiony na ul.  Sobieskiego (na wysokość przystanku w kierunku centrum miasta). Nieczynny będzie parking przy kościele na ul. św. Stanisława.

bb

Zdjęcie: z archiwum organizatorów

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *