Warsztaty w szkole geniuszy. Nauczyciele z najlepszego liceum zapraszają na matematykę

paź 26, 2023Miasto

Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej zaprasza uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na kolejną edycję warsztatów „Zaprzyjaźnij się z Piątką”. Podobnie jak w poprzednich edycjach warsztatów, planowane są zajęcia z matematyki, informatyki, fizyki i chemii. Zajęcia są bezpłatne.

Uczestnicy warsztatów zajmą się zadaniami konkursowymi z matematyki, modelowaniem zjawisk fizycznych, algorytmicznym podejściem do rozwiązywania problemów i niecodzienną chemią. W zajęciach, które odbędą się 28 października i 25 listopada, może wziąć udział do 80 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Stowarzyszenia.

Wśród odpowiedzialnych za przygotowanie wydarzenia są nauczyciele V LO: Andrzej Koźmic, Dawid Kotrys, Rafał Kaźmierczyk i Bartłomiej Żywczak, a także Tomasz Szymczyk, prezes Stowarzyszenia V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej. Wydarzenie organizowane jest w ramach Roku Nauki w Województwie Śląskim ogłoszonego przez Sejmik Województwa Śląskiego.

Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące powstało w 2017 i skupia absolwentów, nauczycieli oraz sympatyków popularnej bielskiej “Piątki”. Jego celem jest integracja środowisk związanych ze szkołą oraz wsparcie jej obecnej działalności. Stowarzyszenie m.in. organizuje zajęcia pozalekcyjne dla uczniów V LO oraz zajęcia z przedmiotów ścisłych dla młodzieży ze szkół podstawowych z Bielska-Białej i okolicy, a także imprezy integracyjne dla absolwentów i byłych pracowników liceum. 

bb

Zdjęcie: V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *