Uroki Bielska-Białej na dużym ekranie. „Uwierz w Mikołaja” wyciska łzy ZDJĘCIA i FILM

lis 5, 2023Hity z kina i TV, Miasto

Podczas dni zdjęciowych było zbyt mało czasu na podziwianie uroków Bielska-Białej – mówili dziś twórcy komedii romantycznej „Uwierz w Mikołaja” na uroczystym pokazie tego filmu w bielskim Heliosie. Miasto ich zachwyciło! Każdy wymieniał plenery, które zrobiły na nim największe wrażenie. Ul. Schodową, Rynek, Podcienia czy główny dworzec kolejowy podziwiają teraz widzowie w kinach w całym kraju. Aktorzy i członkowie ekipy produkcyjnej chcą prywatnie wrócić do Bielska-Białej. Tak wiele jest tutaj miejsc do odkrycia.

W dzisiejszym uroczystym pokazie komedii romantycznej „Uwierz w Mikołaja” udział wzięli twórcy filmu, w tym aktorzy Aleksandra Grabowska i Grzegorz Daukszewicz, autorka powieści, na podstawie której powstał scenariusz Magdalena Witkiewicz oraz część ekipy produkcyjnej. Oficjalna premiera odbędzie się jutro w Warszawie, a od 10 listopada film będzie dostępny w kinach w całej Polsce. Zdjęcia produkcji kręcono w Bielsku-Białej, Goczałkowicach-Zdroju, Warszawie i okolicach Milówki.

„Uwierz w Mikołaja” to ciepła komedia romantyczna osadzona w realiach Bielska-Białej w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię.

Pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

W filmie „Uwierz w Mikołaja” wystąpiła pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców. Są wśród nich Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska, Ewa Szykulska, Dorota Stalińska, Maciej Damięcki, Elżbieta Starostecka, Bohdan Łazuka, Maciej Damięcki.

Za produkcję odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm – jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” oraz dwie ostatnie części przebojowej serii „Kogel Mogel”.

rok

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *