Ulice Bielska-Białej na nowym teledysku. Autor wychodzi ze swojej strefy komfortu ZDJĘCIA i FILM

kwi 26, 2024Ludzie, Miasto

W portalu YouTube debiutował dziś teledysk nakręcony na ulicach Bielska-Białej. Autorem piosenki jest Marcin Jurecki, który przy wsparciu przyjaciół stworzył utwór nieoczywisty, używając niestandardowych dźwięków, wychodząc ze swojej strefy komfortu. Czy dzięki „Niewidzialnemu” stanie się widoczny? Oglądajcie bielskie plenery i słuchajcie przejmującego tekstu. Każdy kiedyś tak miał!

Podczas tworzenia utworu „Niewidzialny” miałem przed oczami sytuacje, których często doświadczałem. Często mam wrażenie, że jestem niewidzialny dla innych ludzi, czy to jeśli chodzi o grono znajomych, czy środowisko muzyczne. Postanowiłem nie przejmować się byciem „Niewidzialnym”, lecz konsekwentnie robić swoje, skupić się na tworzeniu nowych kawałków. Dlatego dziś mogę zaprezentować Państwu swój nowy singiel „Niewidzialny” – mówi Marcin Jurecki.

Piosenka zawiera dużo smutku i emocji związanych z samotnością, lecz nie jest pozbawiona nadziei. – Często widzę jak ludzie, nawet w wielkich zbiorowościach i tłoku, stają się dla siebie niewidzialni, obcy. Zamykając się w swojej bezpiecznej sferze, nie zwracają uwagi na innych. Sam często zamykam się przed innymi, ubierając słuchawki i wpatrując się w telefon, jednak dostrzegam w tym pewnego rodzaju sprzeczność i dysharmonię, ponieważ jako ludzie mamy w swoim DNA życie i działania w grupie i z drugim człowiekiem. Konsekwencją takich obserwacji było napisanie tekstu do nowej piosenki „Niewidzialny”. Całość teledysku została nakręcona w Bielsku-Białej – dodaje Marcin.

Kompozycja „Niewidzialny” w znacznej mierze napisana zostało na pianino. Marcin i zespół jego przyjaciół starali się stworzyć utwór nieoczywisty, używając niestandardowych dźwięków, wychodząc ze swojej strefy komfortu. – Współpraca z Michałem ze studia Wally w Pszczynie oraz Marcinem i Jakubem była niesamowicie inspirującym, twórczym i przyjemnie spędzonym czasem – zdradza Mateusz Moskal (pianino, instrumenty klawiszowe i syntezatory).

Gitarzysta Jakub Panewka tłumaczy, że zespół próbował znaleźć ciekawe pomysły na partie gitary, a w szczególności na solo. Udało im się uzyskać złoty środek, używając urządzenia i techniki slide’u do punktu kulminacyjnego w utworze.

Portal www.witajbielsko.pl był patronem medialnym premiery najnowszego utworu Marcina Jureckiego. Utwór „Niewidzialny” dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych, a teledysk na YouTube. Zachęcamy wszystkich do komentowania i dzielenia się opiniami o nowym utworze.

bb

Niewidzialny

Muzyka, tekst: Marcin Jurecki

Gitary: Jakub Panewka

Pianino, instrumenty klawiszowe: Mateusz Moskal

Teledysk: Miło Się Patrzy, Mateusz Miłoś, Marysia Wojewodzic

Mix, mastering: Michał Wala (Wally Studio)

Udostępnij
Lubię to 8
Nie lubię tego 0

2 komentarze

  1. Elington

    Gratulacje. Dobrze się słucha

    Odpowiedz
  2. Marcin Jurecki

    ❤️🔥

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *