Uchwała anty-LGBT wycofana z obiegu prawnego. „Cichaczem i skrycie”

cze 5, 2023Ludzie, Miasto

Rada Powiatu Bielskiego uchyliła własną uchwałę w sprawie „wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach” zwaną anty LGBT. – Nigdy więcej głupich i wykluczających uchwał! – apeluje poseł Lewicy Przemysław Koperski, który podkreśla, że niekonstytucyjne, kompromitujące nas w oczach Polski, Europy i reszty cywilizowanego świata przepisy cichaczem i skrycie wycofano z obiegu prawnego.

Na sesji 30 września 2019 roku Rada Powiatu Bielskiego przyjęła uchwałę w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach. Uchwałę dyskryminującą środowiska LGBT rozesłano do  prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz parlamentarzystów. Podobne przepisy godzące w środowiska LGBT przyjmowały wtedy różne jednostki samorządu terytorialnego, głównie we wschodniej części kraju.

Niezgodne z Konstytucją

Przeciwko „strefom wolnym od LGBT” protestowali politycy opozycji, działacze organizacji pozarządowych czy prawnicy, którzy wskazywali, że uchwały są niezgodne z Konstytucją RP oraz prawem międzynarodowym.

W lutym 2020 na jednej z sesji Rady Powiatu Bielskiego o wycofanie się z uchwały anty LGBT apelował poseł Przemysław Koperski, przekonując, że jest ona krzywdząca dla wielu środowisk i niezrozumiała dla naszych partnerów z UE, ale jego argumenty rada zlekceważyła. Kilka dni temu poseł Lewicy poinformował w mediach społecznościowych, że „uchwała cichaczem, skrycie została wycofana z obiegu prawnego”.

Całkiem duże pieniądze

25 maja 2023 Rada Powiatu Bielskiego przegłosowała uchylenie uchwały z 2019. Anulowanie przepisów rekomendował starosta Andrzej Płonka, zauważając, że stoją za tym całkiem duże pieniądze. – Głęboko wierzę w to, że władze samorządowe powiatu bielskiego wyciągną z tej lekcji naukę i w przyszłości nikt już  w naszym regionie nie będzie dyskryminowany i wykluczony, a środki europejskie będą mogły do nas płynąć pełnym strumieniem – twierdzi Koperski.

Poseł pogratulował samorządowcom, którzy „podnieśli rękę za wywaleniem uchwały do kosza, rozumiejąc swój wcześniejszy błąd i wielka nagana dla tych radnych, którzy nadal tkwią w swoim chorym od nienawiści świecie”.

rok

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *