Trzy ważne pytania dla rozwoju miasta. Spora frekwencja w referendum

kwi 16, 2023Miasto

W Bielsku-Białej od rana trwa referendum lokalne, w który mieszkańcy odpowiadają na trzy pytania ważne dla rozwoju miasta. Frekwencja jest spora. Aby referendum było wiążące, musi w nim wziąć udział co najmniej 30 proc. bielszczan uprawnionych do głosowania. 

Mieszkańcy Bielska-Białej odpowiadają na trzy pytania:

Czy jesteś za budową instalacji termicznego przekształcania odpadów (spalarni odpadów) w Bielsku-Białej przy ul. ks. Józefa Londzina 17c (teren byłej ciepłowni)?
2) Czy jesteś za dofinansowywaniem z budżetu gminy Bielsko-Biała zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego in vitro?
3) Czy jesteś za ograniczeniem ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Zamkowej na odcinku pomiędzy ul. Wałową a ul. gen. Władysława Sikorskiego, poprzez wprowadzenie na nich zakazu ruchu z dopuszczeniem autobusów, zaopatrzenia we wskazanych godzinach, TAXI, służb miejskich, mieszkańców bez alternatywnego dojazdu do zamykanego ciągu ulic, rowerów?

W siedzibie obwodowej komisji ds. referendum w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Emilii Plater 3, gdzie głosuje część osiedla Górne Przedmieście, poinformowano nas, że frekwencja na godz. 12.45 wyniosła ok. 15 proc. W całym mieście można oddać swój głos do godz. 21.00 w znanych wszystkim lokalach wyborczych.

rok

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *