Spektakl na placu Chrobrego zapowiadany jest jako jedna z największych atrakcji tegorocznej majówki na Podbeskidziu. Już po raz trzeci do Bielska-Białej zjadą performerzy fireshow z całej Polski, dla których zabawa w płomieniach jest dziecinną igraszką. Jak obiecują artyści, nowa edycja Bielskiej Sceny Ognia przeniesie widzów do zachwycającego świata wolnego od trosk i problemów codzienności. Wstęp bezpłatny.
Trzecia edycja Bielskiej Sceny Ognia odbędzie się w czwartek, 2 maja 2024 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. O godz. 19.30 pokazy rozpocznie spektakl pt. „Miasto w Ogniu” w wykonaniu Miłosza Budki z Lublina. – Umiem wszystko – przekonuje Miłosz. Artysta uliczny tworzący Budkę Kuglarską wykonuje spektakle cyrkowe, posługując się bańkami mydlanymi i balonami aż po ogień i ekwilibrystykę. W swoich występach wykorzystuje elementy pantomimy i klaunady.
O godz. 20.15 w programie pt. „The Witcher” zaprezentują się bielskiej publiczności Fratres Ignis, czyli ogniści bracia bliźniacy Samuel i Daniel Skabek. Rekonstruktorzy filmowi pochodzący z Orzesza wraz ze swoim ojcem Wojciechem własnoręcznie wykonują ozdoby, gadżety i stroje z uniwersum fantastyki. Bliskie są im takie postaci, jak Wiedźmin, Indiana Jones, Harry Potter czy Władca Pierścieni. Większość polskich kawiarni magicznych w uniwersum J.K. Rowling przystrojona jest ich rekwizytami.
Ok. godz. 20.40 publiczność zgromadzona na placu Chrobrego przeniesie się świata nieustraszonych wikingów. W tę zaczarowaną podróż zaproszą nas Tancerze Ognia „Ikar” Kamila Hływa i Łukasz Szwejk z Wrocławia. Członkowie kolektywu artystycznego „Drużyna Czarnego Orła” z Namysłowa wystąpią na Bielskiej Scenie Ognia po raz drugi. W Bielsku-Białej debiutowali w 2022 roku na pierwszej edycji tego wydarzenia. W tym roku narzeczeni zaprezentują program taneczny „Valhalla”.
W finale wieczoru zobaczymy renomowany Teatr Ognia Tesserakt. Ta bielsko-bialska grupa tancerzy ognia i kuglarzy działa aktywnie od 2019 roku. Występuje na pokazach, piknikach, czy weselach, ale również organizuje własne wydarzenia i warsztaty o tematyce cyrkowej. Najczęściej spotkać ich można w Bielsku-Białej, Żywcu, Milówce i Pszczynie, ale zespół praktycznie występuje na terenie całej Polski. Systematyczny rozwój grupy zaowocował powstaniem w 2023 roku Kolektywu Artystycznego „Kapelusznik”, złożonego z artystów ulicznych różnych specjalności.
Organizatorzy 3. Bielskiej Sceny Ognia z okazji 5. urodzin teatru ognia zaprezentują się bielszczanom w premierowej odsłonie programu „Ex Tempore – Poza Czasem”. Jak obiecują artyści, spektakl przeniesie widzów do zachwycającego świata wolnego od trosk i problemów codzienności. Program pozwala publiczności wyciszyć się, by wspólnie przeżywać historię opowiadaną przez aktorów. Finałowy występ ma rozpocząć się ok. godz. 21.15.
Na spektakl proszeni są wszyscy bielszczanie i ich majowi goście. Wstęp bezpłatny. Portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym III Bielskiej Sceny Ognia. Wkrótce więcej informacji.
bb
0 komentarzy