Toksyczny związek dwóch bliźniaczek. Głośna historia na dużym ekranie KONKURS

sie 2, 2023Hity z kina i TV

Znacie historię bliźniaczek, które przestają komunikować się ze światem i w zaciszu sypialni przez kilka lat zajmują się wymyślnymi zabawami ze swoimi lalkami, tworząc sztuki i opowiadania? Pisała o tym prasa na całym świecie! Jedna z nich jest autorką powieści, w której licealny bohater zostaje uwiedziony przez nauczyciela, a następnie wysłany do poprawczaka. Teraz tę historię obejrzycie w cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Uczestnicząc w konkursie witajbielsko.pl, możesz zdobyć wejściówkę zupełnie za darmo!

Film pt. „Silent Twins”, który miał premierę na jesieni ub. roku, przedstawia prawdziwą historię June i Jennifer Gibbons, czarnoskórych bliźniaczek, które będąc dziećmi, umilkły dla świata zewnętrznego. Jednocześnie w odosobnieniu swojego pokoju prowadziły kreatywny dialog literacki, lecz z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek, który był niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

Reżyserką dramatu jest Agnieszka Smoczyńska, dla której historia milczących bliźniaczek jest debiutem anglojęzycznym. Zdaniem krytyki, jej film jest jednym ze śmielszych obrazów polskiego kina ostatnich lat. Scenariusz napisał Andrea Seigel, a w rolach głównych występują Letitia Wright i Jodhi May. Czas trwania: 113 minut.

Seans odbędzie się w czwartek, 3 sierpnia o godz. 18.00 w ramach cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

W kolejnym seansie w tym cyklu zobaczymy „Świętego” – polsko-węgierski kryminał w reżyserii Sebastiana Buttnego opisujący historię z czasów PRL, w której porucznik MO zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę. Film miał premierę w marcu br.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy jedną bezpłatną podwójną wejściówkę na projekcję filmu „Silent Twins”. Aby wygrać, należy wymienić tytuł jednego z filmów (oprócz „Silent Twins”), które reżyserowała Agnieszka Smoczyńska. Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: robert.kowal@autograf.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówkę otrzyma osoba, która najszybciej prześle prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Aktualizacja godz. 21.00. Konkurs został rozstrzygnięty. Dziękujemy za udział w naszej zabawie. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową. Kolejny konkurs ogłosimy przy okazji następnego seansu w cyklu Kultura Dostępna.

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *