To już pewne! Dawid Kwiatkowski wygrał z Łukaszem Zagrobelnym. Odwołują koncert sylwestrowy

gru 27, 2023Miasto

Miało być pożegnanie roku z hitami polskiej piosenki – Mieczysława Fogga, Ewy Demarczyk, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka. Zapowiadano, że gwiazdą wyjątkowego wieczoru zostanie Łukasz Zagrobelny. Do konferansjerki przygotowywał się Czesław Jakubiec, śpiewak operowy i komik. Później miał być bal. Niestety, nie będzie. Bielskie Centrum Kultury odwołało tradycyjny koncert i bal sylwestrowy „z powodu alternatywnej i bardzo atrakcyjnej oferty na rynku”. Co otrzymamy w zamian?

W ostatni wieczór tego roku wsłuchamy się w najpopularniejsze piosenki polskiej sceny muzycznej. Z dziełami wielkich klasyków jak Mieczysław Fogg, Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, jak również złotymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka zmierzą się wyborni soliści: Anna Ozner, Iwona Loranc, Daniel Cebula-Orynicz. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny, którego usłyszymy w jego największych hitach jak „Życie na czekanie” czy „Nie kłam, że mnie kochasz”. O dobry humor gości zadba komik i śpiewak operowy – Czesław Jakubiec, który poprowadzi koncert – czytamy w anonsie umieszczonym na stronie internetowej BCK. Artystom miała towarzyszyć Bielska Orkiestra Kameralna.

Mogą spać spokojnie

Niestety, tegoroczna impreza sylwestrowa w BCK nie odbędzie się. Odwołany został 1,5-godzinny koncert znanego wokalisty, ale to nie jedyne zmiany w repertuarze grudniowym. Co się dzieje? Na pytania witajbielsko.pl zgodziła się odpowiedzieć Małgorzata Chełchowska-Rak, dyrektor BCK. Okazuje się, że zainteresowanie koncertem Łukasza Zagrobelnego było mniejsze niż planowano. Fani jego talentu mogą jednak spać spokojnie. Wokalista zaśpiewa dla bielszczan, ale dopiero latem.

W tym szczególnym dniu nasze miasto przygotowało bogatą ofertę sylwestrową, której kulminacyjnym punktem jest koncert Dawida Kwiatkowskiego w plenerze – przekonuje pani dyrektor. W związku z odwołaniem koncertu Łukasza Zagrobelnego, nie odbędzie się też bal sylwestrowy w BCK. Jak tłumaczy Małgorzata Chełchowska-Rak, zmiany następują „z powodu alternatywnej i bardzo atrakcyjnej oferty w ramach obchodów miejskich na rynku”. BCK dysponuje najnowocześniejszym sprzętem akustycznym pozwalającym na obsługę akustyczną imprez kameralnych i plenerowych. Dlatego jako samorządowa instytucja kultury zapewnia obsługę imprez miejskich.

W takiej samej konfiguracji

Zgodnie z aktualnym planem, impreza sylwestrowa odbędzie się 31 grudnia/1 stycznia na placu Wojska Polskiego. O godz. 21.00 wystąpi Grzybowski Big Band Show wraz z solistkami, o 22.00 wejdzie na scenę This Cover Band, a o 23.15 rozpocznie koncert Dawid Kwiatkowski, gwiazda tegorocznego Sylwestra w Bielsku-Białej. O północy życzenia noworoczne złoży bielszczanom prezydent Jarosław Klimaszewski, a później imprezę taneczną poprowadzi DJ Sandecki.

W grudniu BCK odwołało także koncert Young Power Festival. Dyrektor Małgorzata Chełchowska-Rak informuje, że występ młodych artystów „w takiej samej konfiguracji” przesunięto na lato 2024, co ma pozwolić jeszcze lepiej poznać ich twórczość i dotrzeć do jak największej grupy słuchaczy.

rok

Zdjęcie: Facebook Dawida Kwiatkowskiego

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

2 komentarze

 1. milena

  BCK nie umiało sprzedać koncertu sylwestrowego na który jak pamiętamy zawsze było więcej chętnych niż biletów. Ale to było za Szczotki i Pieszki. Szkoda publiczności i artystów którzy zarezerwowali sobie termin.

  7
  1
  Odpowiedz
 2. Elington

  W BCK zawsze jest wszystko poukładane jak chce prezydent miasta.

  1
  2
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *