TIR z czekoladą na bielskich Błoniach. Będzie wyścig ze słodkimi niespodziankami!

maj 31, 2023Miasto, Sport

W niedzielę odbędzie się długo zapowiadany 3. Rowerowy Puchar Reksia, letnia edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Jak dowiedziało się witabielsko.pl, oprócz rywalizacji sportowej będzie wiele niespodzianek. Na Błoniach stanie ulubiony przez dzieci truck z firmy sławnej z produkcji czekolad i cukierków, gdzie każdy otrzyma możliwość skomponowania ulubionego miksu słodyczy. Będzie magiczna strefa zabaw i animowanych gier zręcznościowych.

3. Rowerowy Puchar Reksia zostanie rozegrany w niedzielę, 4 czerwca 2023 o godz. 11.00 na terenach rekreacyjnych BBOSiR (bielskie Błonia) przy ul. Pocztowej 32. W tym roku rowerzyści ruszą równocześnie na dwóch trasach – starsi pojadą na pumptracku (roczniki 2014-2009), a młodsi zmierzą się z torem przeszkód na boisku sportowym (roczniki 2015-2019 i młodsi).

Atrakcyjne pakiety startowe

Zapełnia się lista startowa. W obecnej edycji zawodów organizatorzy wprowadzili zapisy wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.pucharreksia.pl. Zmniejszono także liczbę miejsc startowych do 300, dlatego lepiej nie zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Do udziału w zawodach można zapisać się do 1 czerwca na stronie www.pucharreksia.pl/zapisy.

Wszyscy zawodnicy otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, które będzie można odebrać 3 czerwca w Germini Park. Oficjalny trening przed zawodami odbędzie się 4 czerwca w godz. 9.00-10.30. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających rozegranie przejazdów na pumptracku zawodnicy pokonają tor przeszkód na boisku asfaltowym. Miejscem treningu i  zawodów będzie boisko oraz tor pumptrack na terenach rekreacyjnych przy ul. Pocztowej 32.

Wychowanie w duchu fair play

W dniu zawodów na bielskie Błonia zawita ulubiony przez dzieci truck z firmy Wawel – mobilny świat słodyczy. Niewątpliwą przyjemnością będzie możliwość skomponowania ulubionego miksu słodyczy. W strefie słodyczy Reksiaki poznają tajniki produkcji czekolady i dowiedzą się o dobrych składnikach słodyczy tej marki. Akcji towarzyszyć będzie magiczna strefa zabaw i animowanych gier zręcznościowych.

Organizatorami 3. Rowerowego Pucharu Reksia są Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE oraz  Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport. Tradycyjnie honorowymi patronami imprezy są prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Helena Filek-Marszałek, prezes Fundacji Reksia. Witryna witajbielsko.pl jest patronem medialnym wyścigu.

Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

bb

Foto: Puchar Reksia

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *