Ten ciemnozielony klocek to nowy dom kultury. Ma zewnętrzną toaletę dostępną dla wszystkich ZDJĘCIA

maj 12, 2026Ludzie, Miasto

Prawdopodobnie latem rozpocznie działalność nowy dom kultury w Bielsku-Białej. Parterowy budynek w sąsiedztwie dużego parkingu wyposażony jest w przeszkloną salę widowiskową. W obrębie bryły budynku zainstalowano zewnętrzną toaletę, która jest dostępna dla wszystkich mieszkańców także poza godzinami pracy domu kultury.

Niespełna rok trwała budowa Domu Kultury Biała Północ przy ul. Krausa 17 na tzw. Obszarach. Roboty budowlane zakończyły się w marcu, a w połowie kwietnia budynek został dopuszczony do użytku. Obecnie ogłoszono postępowania przetargowe na kompleksowe wyposażenie placówki.

Parterowy budynek o powierzchni użytkowej prawie 500 mkw stanął w bezpośrednim sąsiedztwie dużego parkingu. Dzięki ciemnozielonej elewacji wpisuje się w krajobraz. W centralnej części obiektu znajduje się przeszklona, klimatyzowana sala mogąca pomieścić 140 osób. Za pomocą mobilnej ściany dzieli się ją na dwa mniejsze pomieszczenia.

Są cztery sale do prowadzenia zajęć, w tym językowa, plastyczna i ceramiczna z profesjonalnym piecem. Po północnej stronie obiektu powstały miejsca do zajęć plenerowych i spotkań, miejsca na grilla, stojaki na rowery i kosze na śmieci, jest nowa roślinność.

To kolejna po Domu Kultury w Straconce filia MDK wybudowana w Bielsku‑Białej od podstaw. Inwestycja sfinansowana z budżetu miasta kosztowała prawie 7,5 mln zł.

bb

Zdjęcia: Paweł Sowa/ Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *