Tęczowy tłum przeszedł przez Bielsko-Białą. W sieci szum: „Leczcie się!”. Dobrze, ale kto? FILM i ZDJĘCIA

cze 22, 2024Ludzie, Miasto

Przy dźwiękach Poloneza rozpoczął się dzisiejszy 4. Marsz Równości w Bielsku-Białej. W kolorowym korowodzie uczestniczyło kilkaset osób, głównie młodzież. Kolumna przeszła ulicami centrum miasta. Na placu Chrobrego towarzyszyła im głośna pikieta przeciwników, którzy na transparentach zarzucali osobom homoseksualnym krzywdzenie dzieci.

Prze rozpoczęciem marszu odczytano list ministry ds. równości Katarzyny Kotuli, która wskazywała, że równość jest niezbędnych elementem demokracji. Służy temu m.in. ustawa o związkach partnerskich, której projekt jest obecnie konsultowany z koalicjantami tworzącymi rząd Donalda Tuska.

Marsz Równości rozpoczął się przy dźwiękach Poloneza na placu Chrobrego i przeszedł ulicami Zamkową, Partyzantów, PCK, Żywiecką, Stojałowskiego i Wzgórze, aby zakończyć się na placu Chrobrego. Paradę zabezpieczały znaczne siły policji. Nie odnotowano incydentów, chociaż na placu Chrobrego odbywała się głośna pikieta zarzucająca osobom homoseksualnym krzywdzenie dzieci.

Portal relacjonował paradę na żywo. Szybko pojawiły się komentarze. Było kolorowo, głośno, a czasem zabawnie. Przed kolumną jechały dwie platformy, z których drag queen nawoływały do tolerancji i równości.

bb

Film: Lech Fedyszyn

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 4

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *