Taniec brzucha na przystanku w centrum Bielska-Białej. Podobne występy są w Barcelonie FILM

wrz 14, 2023Miasto

Jest profesjonalną tancerką, instruktorem i choreografem tańca orientalnego z kilkunastoletnim doświadczeniem. Należy do najbardziej utytułowanych polskich tancerek brzucha. Mówi, że taniec orientalny jest esencją jej życia. Tahirę zobaczymy w sobotę tańczącą na bielskiej ulicy. Na BBuskingu artyści demonstrują przechodniom swój talent, zbierając wynagrodzenie do kapelusza. Ile i czy wrzucić? Fatygę wypada wynagrodzić. Dobra kawa kosztuje 10 zł, a gdy wrzucisz 20 zł, będą mieli na fryzjera!

W najbliższą sobotę w centrum Bielska-Białej pojawią się cztery punkty przypominające przystanki autobusowe. Będzie to BBusking, pierwszy przegląd sztuki ulicznej adresowany do przechodniów. Przystanki pojawią się w popularnych miejscach, do których bez problemu powinni dotrzeć turyści: na placach Chrobrego i Wojska Polskiego, przed Teatrem Lalek Banialuka oraz w centrum hobbystycznym “Strefa Gry” przy ul. Gazowniczej. Występy zaplanowano na cały dzień, aby każdy zdążył zobaczyć atrakcje na wszystkich przystankach.

BBusking to widowisko artystyczne prezentowane w miejscach publicznych, gdzie nie ma biletów. Artyści zbierają wynagrodzenie od przechodniów do kapelusza. Zobaczymy akrobacje powietrzne, pantomimę, kuglarstwo, iluzję, teatr ognia, żonglerkę i inne diabelskie sztuczki. Portal witajbielsko.pl, który jest patronem medialnym tego widowiska, prezentował już na filmach umiejętności Julii Dynak, fenomenalnej akrobatki powietrznej z Opola, a także iluzjonisty Dawida Jasińskiego z Katowic, którzy wystąpią na BBuskingu.

W najnowszym filmie na swój uliczny występ zaprasza Tahira, która zatańczy w centrum hobbystycznym „Strefa Gry” przy ul. Gazowniczej. To utytułowana tancerka orientalna przywoziła już medale m.in. z Niemiec, Holandii, Włoch, Czech, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Bułgarii oraz USA. Oprócz pokazu tańca brzucha na tym przystanku zobaczymy także festiwal baniek mydlanych, warsztaty kuglarskie, turniej fińskich kręgli, popisy iluzjonisty oraz spektakle teatru ognia.

Szczegółowy program BBuskingu wraz z dokładnymi godzinami występów można znaleźć w naszym artykule Diabelskie sztuczki na ulicach Bielska-Białej. Poszukajcie ławki, bo usiądziecie z wrażenia! Podobne wydarzenia odbywają się regularnie w Barcelonie, Mediolanie czy Wiedniu i zawsze ściągają tysiące turystów spragnionych adrenaliny. Uwaga, bielszczanie. Przygotujcie się na ostrą jazdę, gdy będziecie czekać na autobus lub wyjdziecie na spacer z dziećmi!

rok

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *