Tak niedawno się zeszli, a już rozwodzą. Przebierańcy na konferencji Lewicy w Bielsku-Białej?

lut 20, 2024Miasto, Polityka, Wybory 2024

Kandydaci Lewicy w kwietniowych wyborach samorządowych wystartują z konkurencyjnych list do Rady Miejskiej Bielska-Białej. Rada Miejsko-Powiatowa Nowej Lewicy poparła kandydaturę Jarosława Klimaszewskiego na prezydenta miasta, a miejska – Magdalenę Madzię. Wczoraj dwa środowiska Nowej Lewicy zorganizowały dwie konferencje prasowe, a dziś do redakcji bielskich mediów przesłano pierwsze dementi.

Czytaj także: Chce zostać prezydentką Bielska-Białej. Pora zerwać z arogancją ZDJĘCIA i FILM

Na pierwszej konferencji wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski poparł prezydenta Jarosława Klimaszewskiego w walce o reelekcję. Kandydaci Nowej Lewicy na radnych zostaną umieszczeni na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Z dziennikarzami spotkali się również Agnieszka Lamek-Kochanowska z partii Razem oraz lider struktur miejskich Nowej Lewicy Grzegorz Niemczyk, którzy poparli Magdalenę Madzię. Kandydaci tego ugrupowania do Rady Miejskiej wystąpią z list KWW DoBBre Miasto.

W związku z konferencją działaczy popierających Magdalenę Madzię portal witajbielsko.pl otrzymał komunikat Katarzyny Juraszek, przewodniczącej Rady Miejsko-Powiatowej Nowej Lewicy w Bielsku-Białej, która oświadczyła, że osoby trzymające na tej konferencji tabliczki z napisem „Lewica” nie są i nigdy nie były członkami partii Nowa Lewica, a wcześniej SLD w Bielsku-Białej. 

⁃ Rada Miejsko-Powiatowa Nowej Lewicy w Bielsku-Białej kategorycznie sprzeciwia się używaniu znaków graficznych „Lewica” przez osoby nie będące członkami Nowej Lewicy oraz niezgodnym ze statutem Nowej Lewicy użyciem loga partii Nowa Lewica na konferencji prasowej partii Razem – czytamy. 

Na zdjęciu: Magdalena Madzia, lewicowa kandydatka na prezydenta Bielska-Białej

Pozostając w duchu przyjaźni i współpracy, wzywamy naszych partnerów politycznych do powstrzymania się od niegodnych działań i wypowiedzi oraz do prowadzenia kampanii wyborczej w duchu Fair Play. Mimo różnic na poziomie lokalnym oczekujemy na pełną współpracę z Partią „Lewica Razem” na poziomie wojewódzkim – kończy przedstawicielka struktur związanych z wiceministrem Przemysławem Koperskim. 

bb

Na zdjęciu poniżej: liderzy Nowej Lewicy na konferencji w Bielsku-Białej, 4 października 2024

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *