Tajne znaki loży masońskiej. Czy masoni działają pod ukryciem w Bielsku-Białej?

lis 10, 2023Ludzie

Od wieków mają swoje tajemne symbole i obrzędy. Wokół organizacji narosło wiele legend, krzywdzących opinii i teorii spiskowych. Masoni są wszędzie! – mówią przeciwnicy wolnomularstwa. Czy to organizacja antychrześcijańska? Czy działa pod ukryciem w Bielsku-Białej? Wywiad z masonką.

Naszym gościem jest Bożena Dołegowska-Wysocka, założycielka i sekretarz loży LUX ORIENTIA na Wschodzie Warszawy, którą gościmy w Bielsku-Białej. Czcigodna Mistrzyni odpowiada szczegółowo na nasze pytania: ilu masonów działa w Polsce? Czym się zajmują? Jaki jest ich cel? Co symbolizują ich tajemne znaki? Ile lóż istnieje w naszym kraju? Do jakiej loży mogą należeć bielszczanie?

Bożena Dołegowska-Wysocka do wolnomularstwa wstąpiła w 1993 w paryskiej loży Róża Wiatrów. Była w niej czeladniczką, a następnie mistrzynią wolnomularską. W listopadzie 2010 została założycielką drugiej polskiej loży kobiecej Gaja Aeterna, gdzie była mówczynią, sekretarzem, pierwszą dozorującą, posłanką, a następnie Czcigodną Mistrzynią.

Dziś publikujemy skrót rozmowy z Bożeną Dołegowską-Wysocką, a wkrótce na naszych łamach ukaże się obszerny wywiad z mistrzynią masońską.

rok

Zdjęcie: Wolnomularz Polski 

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 3

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *