Szybcy i uśmiechnięci. Tłum narciarzy na zaśnieżonym stoku. Wyniki 12. Pucharu Reksia ZDJĘCIA

lut 19, 2024Miasto, Sport

Wielkie emocje towarzyszą zawsze najmłodszym i starszym uczestnikom Pucharu Reksia, zarówno na starcie, jak na mecie slalomów. Tak samo było wczoraj w Wiśle, gdzie rozegrano 12. edycję zawodów. Na starcie stanęło 400 zawodników. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogli na żywo śledzić rywalizacji na stoku: śnieg dopisał!

Tym razem zawody odbyły się na stoku Siglany w Wiśle, gdzie warunki śniegowe są zawsze gwarantowane. Tradycyjnie zjazdy rozegrane zostały na dwóch slalomach dla młodszych i starszych (bardziej zaawansowanych) uczestników. W 12. Pucharze Reksia wzięło udział 400 młodych adeptów narciarstwa alpejskiego. Wszyscy niezależnie od zajętego miejsca otrzymali medale. Były słodycze, gorące napoje i nagrody.

Zawody oficjalnie otworzyli wiceprezydent Bielska-Białej Piotr Kucia,  bielski radny Rafał Ryplewicz oraz Barbara Ilewicz, pomysłodawczynią Pucharu Reksia i prezes KS Live. Najszybsi w swoich kategoriach zostali wyróżnieni pucharami oraz wartościowymi nagrodami. Najstarsi zawodnicy w tym roku skończą 13 lat, a najmłodsza grupa wiekowa to Reksiaki z roczników 2020 i młodsi.

Puchar Reksia to cykl zawodów zimowych i letnich dla dzieci i młodzieży. Impreza ma na celu propagowanie idei ruchu na świeżym powietrzu, integracji społeczności narciarskiej i rowerowej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. W poprzednich edycjach zawodów wzięło udział ok. 8 tys. zawodników. Ich rywalizacje zobaczyło na żywo prawie 40 tys. widzów.

Wyniki 12. Pucharu Reksia – slalom gigant

rocznik 2020 i młodsi

Dziewczęta

1. Jasmina Stryjewska

2. Marcelina Pielesiek

2. Hanna Przybyła

chłopcy

1. Alexander Popek

2. Lucjan Boruń

3. Miłosz Matuszkiewicz

rocznik 2018-2019

dziewczęta

1. Natalia Przybyła

2. Pola Bartosik

3. Antonina Gomółka

chłopcy

1. Adam Przybyła

2. Nikodem Bral

3. Piotr Byrt

Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest zimą. W konkurencjach w narciarstwie alpejskim biorą udział dzieci i młodzież do 13. roku życia, zarówno amatorzy jak i trenujący narciarstwo. Impreza została na stałe wpisana do kalendarza Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym 12. Pucharu Reksia.

bb

Zdjęcia: Puchar Reksia

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. malina

    Kto wygrał slalom gigant?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *