Sztandarowe zawody wyprowadzają się z Bielska-Białej. Gwarancja doskonałych warunków

lis 23, 2023Sport

Aż 400 miejsc startowych dla młodych adeptów narciarstwa alpejskiego przygotowali organizatorzy 12. Pucharu Reksia, który dotąd odbywał się w Bielsku-Białej. Najmłodszych miłośników dwóch desek czeka przeprowadzka do innej miejscowości, gdzie gwarantuje się doskonałe warunki do przeprowadzenia zawodów według kryteriów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej.

12. Puchar Reksia odbędzie się 18 lutego 2024 na stoku Siglany w Wiśle, choć dotychczasowe zawody z tego cyklu rozgrywane były na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. Teraz organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzkę do Wisły w przekonaniu, że tamtejszy stok gwarantuje doskonałe warunki do przeprowadzenia zawodów narciarskich z zachowaniem wszelkich wymogów FIS.

Tradycyjnie zjazdy rozegrane zostaną na dwóch slalomach dla młodszych i starszych (bardziej zaawansowanych) uczestników. W Pucharze weźmie udział 400 młodych adeptów narciarstwa alpejskiego. Na Reksiaki czekają medale, słodycze, gorące napoje i nagrody. Mimo zmiany miejsca, honorowym patronem zawodów jest nadal  prezydent Jarosław Klimaszewski. Portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym 12. Pucharu Reksia.

bb

Zdjęcia: organizatorzy 12. Pucharu Reksia

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *