Święty Mikołaj przyjechał śmieciarką. Dzieci z miejsca ustawiły się po prezenty ZDJĘCIA i FILM

gru 6, 2023Miasto

Przy niezwykłej frekwencji na placu Chrobrego rozbłysła dziś wieczorem największa choinka w Bielsku-Białej. Odpaleniu świateł na bożonarodzeniowym drzewie przyglądał się tłum bielszczan. Święty Mikołaj w asyście przyjechał… śmieciarką. Natychmiast po prezenty ustawiła się długa kolejka dzieci.

Tradycyjnie w mikołajki w Bielsku-Białej odbyło się rozświetlenie miejskiej choinki. Podobnie jak w latach poprzednich, drzewko stanęło na placu Chrobrego. Światła na bożonarodzeniowym drzewie odpalił prezydent Jarosław Klimaszewski w towarzystwie najmłodszych mieszkańców miasta.

Zanim największa w Bielsku-Białej choinka rozbłysła tysiącem świateł, życzenia na Święta Bożego Narodzenia złożyli bielszczanom przedstawiciele Kościołów katolickiego, ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego i greckokatolickiego oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Wystąpił dziecięcy zespół Melodyjka z Domu Kultury w Lipniku.

Na zakończenie uroczystości przy placu zaparkowała śmieciarka, w której podróżował Święty Mikołaj z asystą. Ekipa wręczała najmłodszym prezenty w postaci elementów odblaskowych, po które ustawiła się długa kolejka chętnych.

bb

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *