Świetni aktorzy, porywające widowisko. Zapraszamy na udany film! KONKURS

mar 6, 2024Hity z kina i TV

Widzowie w Polsce i na całym świecie zachwycają się nową ekranizacją „Chłopów” Stanisława Reymonta. Ze zrealizowanego unikalną techniką filmu zadowoleni są także krytycy. Na ekran przeniesiono interpretacje obrazów Józefa Chełmońskiego, Leona Wyczółkowskiego czy Juliana Fałata. Wszystkie nakręcone sceny przemalowano tak, aby wyglądały jak płótna tych malarzy. Na film składa się ok. 80 tys. obrazów, a do pracy zużyto 1350 litrów rozcieńczonych farb. To oficjalny kandydat Polski do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Mamy wejściówki dla Czytelników! 

Losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny rozgrywają się na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. Sercem fabuły są kobiety, w tym tragiczna postać Jagny. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty staje się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Film pt. Chłopi powstał w koprodukcji polsko-litewsko-serbskiej i został zrealizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”. To najwyżej oceniany tytuł w Kulturze Dostępnej, całorocznym cyklu bielskiego kina Helios dla koneserów. Obsada: Kamila Urzędowska, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Stalińska, Julia Wieniawa.

Kamila Urzędowska została wybrana do roli Jagny spośród 600 kandydatek. Odtwórczyni roli Hanki, Sonia Mietielica to zdaniem niektórych krytyków najlepsza polska aktorka młodego pokolenia. Zdjęcia do filmu kręcono w polskich plenerach, czyli w Szeligach, Słomczynie, Wieliszewie, Cieciszewie i Skrzeszewie.

Dramat „Chłopi” pokaże kino Helios w czwartek, 7 marca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Chłopi”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w marcu 2024

14 marca – Jedna dusza

21 marca – Akademia Pana Kleksa

28 marca – Powstaniec 1863

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *