Świetne wiadomości dla mieszkańców Bielska-Białej. Przebudowa placu zostanie dokończona

cze 27, 2023Miasto

Dobrą wiadomość przekazał dziś mieszkańcom Bielska-Białej prezydent Jarosław Klimaszewski. Pierwsze imprezy na placu Wojska Polskiego zaplanowano na początek września, co może oznaczać, że ślimaczący się remont tego miejsca zostanie dokończony. Na inaugurację wystąpi współczesne wcielenie grupy Boney M. Starsi bielszczanie świetnie pamiętają hity Ma Baker, Rasputin, Daddy Cool i co najmniej tuzin równie wielkich.

Przebudowa placu Wojska Polskiego rozpoczęła się jesienią 2021 roku. Zgodnie z planem, wykonawca miał jedenaście miesięcy na realizację inwestycji. Nie dość, że wbrew obietnicom placu nie oddano jesienią ub. roku, to kolejne terminy są aneksowane. Budowlańcy twierdzą, że pogoda ich nie oszczędzała. Deszcze i mrozy na początku tego roku miały zniweczyć plany.

Na dzisiejszej konferencji prezydenta Jarosława Klimaszewskiego w Książnicy Beskidzkiej poinformowano, że z okazji Dni Bielska-Białej na placu Wojska Polskiego zaplanowano dwa koncerty: Boney M. oraz Agnieszki Chylińskiej. Zgodnie z projektem, będzie to zmodernizowana przestrzeń wypoczynku bielszczan z drzewami, fontanną, ogródkami gastronomicznymi oraz koncertami plenerowymi na rozstawionej scenie. Plac ma utonąć w kwiatach.

Zapowiedzi prezydenta Bielska-Białej zabrzmiały optymistycznie. Wynika z nich, że ekipy budowlane dadzą radę pogodzie i plac będzie gotowy na koncerty we wrześniu br.

rok

Zdjęcia z piątku, 23 czerwca 2023

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *