Światowej sławy Egipcjanin prosto z Paryża. Nigdy w życiu nie widzieliście takiego tańca! ZDJĘCIA i FILM

paź 23, 2023Miasto

Robert Kowal

Kareem Gad to mistrz tańca klasy międzynarodowej z Egiptu, współzałożyciel grupy tanecznej Bell’Masry z siedzibą w Paryżu, tancerz Opery Kairskiej. Tworzył choreografie i tańczył w egipskich serialach telewizyjnych, filmach i teledyskach. Wybitny tancerz będzie gwiazdą festiwalu tańca orientalnego, który odbędzie się w listopadzie w Bielsku-Białej. Kareem wystąpi w spektaklu o starożytnym Egipcie i będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć mistrza tego gatunku na żywo. Mistrz przyleci na bielski festiwal z Paryża ze swoją pierwszą wizytą w Polsce.  

Bielska tancerka Tahira jest organizatorką festiwalu tańca orientalnego, który odbędzie się w listopadzie w Bielsku-Białej. Głównym punktem dwudniowego programu będzie spektakl „Once Upon a Time In Ancient Egypt”, czyli pewnego razu w starożytnym Egipcie. To jedyne w swoim rodzaju show, w którym tańcem orientalnym opowiadana jest fascynująca historia Ozyrysa, Izydy i Seta, bogów starożytnego Egiptu. Gwiazdą spektaklu jest Kareem Gad, jeden z najlepszych tancerzy współczesnej sceny tańca orientalnego.

Taniec nowoczesny z orientalnym

Kareem to rodowity Egipcjanin, tancerz i choreograf Narodowego Teatru Egipskiego, który zajmuje się propagowaniem egipskiego folkloru. Twórca o międzynarodowej renomie, znany z detalicznej techniki i bogatych choreografii we wszystkich stylach tańca egipskiego. Od dzieciństwa interesował się sztuką, co następnie zaowocowało studiami w dziedzinie śpiewu, muzyki, poezji, perkusji, aktorstwa i tańca.

Choreograf i reżyser wielu wydarzeń, festiwali i uroczystości w całym świecie arabskim, asystujący profesor na Ahlan Wa Sahlan Oriental Festival, a później na Nile Group Oriental Festival –  najstarszych i największych festiwalach tańca orientalnego w Egipcie. Wprowadził na scenę wiele spektakli teatralnych łączących taniec nowoczesny i orientalny. Uzyskał tytuł licencjata z zakresu sztuk pięknych oraz historii cywilizacji starożytnego i nowoczesnego Bliskiego Wschodu.

Międzynarodowy projekt taneczny

Egipcjanin skomponował wiele pięknych utworów dla społeczności orientalnej – komentuje Tahira, bielska tancerka, która jest organizatorką zbliżającego się festiwalu tańca orientalnego w Bielsku-Białej. – Jego znane z kreatywności oraz bogatych detali choreografie są niezwykle popularne w świecie tańca orientalnego – dodaje.

Spektakl, który odbędzie się 12 listopada o godz. 19.00 w auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja przy ul. Modrzewskiego 12, uświetnią pokazy hybrydowego projektu scenicznego prowadzonego przez Tahirę i Kareema. Wystąpią tancerki z Polski, Ukrainy, Holandii i Bułgarii. Na scenie nie zabraknie reżyserki spektaklu i organizatorki wydarzenia Tahiry wraz z jej uczennicami oraz grupą pokazową Hikayą.

O szczegółach festiwalu piszemy w artykule Najpiękniejszy taniec świata. Wyjątkowa noc pełna magii i tańca w Bielsku-Białej ZDJĘCIA i FILM.

Honorowym patronem festiwalu jest Prezydent Bielska-Białej, a portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Bilety dostępne są TUTAJ.

Robert Kowal

Udostępnij
Lubię to 7
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *