Śmiech przez łzy na polskiej komedii. Doskonały relaks po ciężkim dniu KONKURS

kwi 24, 2024Hity z kina i TV

Straszny gniot, dawno się tak nie rozczarowałem. Jak można coś takiego nagrać? Zmarnowane dwie godziny życia, o kasie nie wspomnę – napisał ktoś na popularnym portalu filmowym. Z jego krytyczną opinią kłócą się reakcje widzów, które obserwowałem na prapremierze filmu w Bielsku-Białej. Jest to barwna opowieść, gdzie wątki komediowe przeplatają się z tragicznymi. Kultowe postaci znane wszystkim Polakom od dziecka zabierają nas w sentymentalną podróż do krainy, której już nie ma. Mamy darmowe bilety dla Czytelników!

„Sami swoi. Początek” jest prequelem historii dwóch skonfliktowanych rodzin Karguli i Pawlaków, które sąsiadowały ze sobą we wsi na Podolu, a następnie zostały przesiedlone na Ziemie Odzyskane. Poznajemy dzieciństwo bohaterów, którzy mieszkają w Krużewnikach, oraz początek ich sporu na tle burzliwych dziejów Kresów, gdy Lucyper zastąpił Belzebuba. Tam, gdzie była Polska, wchodzą z całym swym bestialstwem wojska sowieckie, a te z kolei wypiera nie mniej bezwzględna armia Hitlera. Film kończy się w momencie, który znamy z pierwszej części filmu, kiedy pociąg z przesiedleńcami wjeżdża na nową ziemię obiecaną.

TUTAJ czytaj naszą relację z przedpremierowego pokazu filmu oraz wywiad z reżyserem

Podobnie jak w przypadku trylogii, autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk. Na ekranie widzimy całą plejadę gwiazd. W obsadzie Adam Bobik jako Pawlak i Karol Dziuba w roli Kargula, ale także Paulina Gałązka, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Janusz Chabior, Anna Dymna i Adam Ferency.

Komedię obyczajową „Sami swoi. Początek” pokaże kino Helios w czwartek, 25 kwietnia o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Sami swoi. Początek”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

rok

Zdjęcia: Helios

Aktualizacja, godz. 16.40. Zamykamy naszą zabawę – wejściówki zostały rozdysponowane. Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

Repertuar projektu w maju 2024

2 maja – Miało Cię nie być

9 maja – Figurant

16 maja – Kos

23 maja – Tyle co nic

30 maja – W nich cała nadzieja

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *