Ślubowanie nowo wybranych radnych i prezydenta Bielska-Białej. Jest trzech wiceprezydentów ZDJĘCIA

maj 7, 2024Ludzie, Miasto, Wybory 2024

W Bielsku-Białej zebrała się dziś Rada Miejska nowej kadencji. Nowo wybrani radni oraz prezydent miasta złożyli ślubowanie. Prezydent Jarosław Klimaszewski przedstawił swoich najbliższych współpracowników na drugą kadencję, w tym trzech wiceprezydentów.

Zgodnie z prawem, pierwszą po wyborach sesję Rady zwołuje komisarz wyborczy, który zaprasza wybranych w ostatnich wyborach radnych i prezydenta, by złożyli ślubowanie oraz odebrali mandaty.

Po pokonaniu problemów technicznych w związku z nagłośnieniem sali sesję Rady Miejskiej zgodnie z prawem otworzył Jerzy Sawiński z PiS, najstarszy wiekiem radny, dla którego jest to pierwsza kadencja. 72- latek jest zastępcą przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej w Bielsku-Białej. Będzie kierował pracami Rady Miejskiej do czasu wyboru przewodniczącego w głosowaniu wszystkich radnych.

W programie sesji przewidziano m.in. wręczenie zaświadczeń o wyborze, złożenie ślubowania przez radnych oraz wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Jarosław Klimas

W przemówieniu inauguracyjnym prezydent Jarosław Klimaszewski podziękował wszystkim swoim wyborcom oraz zaprosił do współpracy mieszkańców, którzy w wyborach głosowali na jego przeciwników. Prezydent przedstawił swoich współpracowników na drugą kadencję. Zaplecze nie uległo zmianie. Zastępcami prezydenta będą te same osoby co w poprzedniej kadencji.

Znaczna część wyborców nie ma w tej kadencji swojej reprezentacji w nowej Radzie Miejskiej. Mandaty uzyskali tylko przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, komitetu Jarosława Klimaszewskiego oraz PiS. Zabrakło radnych niezależnych, co ułatwi prezydentowi zarządzanie miastem. W sytuacjach konfliktowych prezydent nie uniknie jednak pytań czy jest to mandat dostatecznie mocny do podejmowania kontrowersyjnych decyzji, ważnych dla całej społeczności miasta.

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *