Siedem lat pracy, wyrzeczeń i inwestycji. Dlaczego znika kultowa bielska restauracja?

sie 15, 2023Miasto

To najlepsza restauracja w mieście – czytamy na uznanym portalu podróżniczym, który wymienia dziesięć atrakcji kulinarnych Bielska-Białej. – Restauracja na wysokim poziomie, elegancka, ekskluzywna i efektowna – podkreślają recenzenci. Właśnie wczoraj właściciele Amici Restaurant & Bistro poinformowali o zamknięciu lokalu. Witajbielsko.pl zapytało, dlaczego wizytówka gastronomiczna Bielska-Białej znika z mapy miasta. Oto jaką otrzymaliśmy odpowiedź.

W Amici Restaurant & Bistro serwowana była kuchnia włoska oraz śródziemnomorska. – Doskonała obsługa, posiłki dopracowane w najdrobniejszych szczegółach a także włoski wystrój, sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce na mapie Bielska-Białej – podkreślali autorzy przewodnika.

Inny recenzent kulinarny chwalił smak kuchni nowopolskiej, klasyczne dania w nowej odsłonie, intrygujące i niecodziennie połączenie smaków i składników, dopracowane w każdym detalu talerze. Mini show kulinarne podczas przygotowania lodów zapewniało wyjątkowe i niezapomniane wrażenia podczas kulinarnej podróży po smakach i aromatach Amici.

O 25 lipca do 31 sierpnia restauracja przy ul. Piłsudskiego była zamknięta z powodu urlopu. – Wszystkim życzymy również udanego wypoczynku – przeczytaliśmy na Facebooku. Jednak wczoraj po powrocie z zasłużonego urlopu właściciele restauracji ogłosili w mediach społecznościowych smutną wiadomość:

„Szanowni Goście.

Niestety jesteśmy zmuszeni zamknąć naszą restaurację na stałe.

Dziękujemy za te wspaniałe lata przez które zaszczycaliście nas swoją obecnością.

Pewnie spotkamy się jeszcze gdzieś, kiedyś …

Życzymy Wam dużo zdrowia, wytrwałości i wspaniałych posiłków”.

Portal witajbielsko.pl zapytał właścicieli o przyczyny zamknięcia lokalu. – Pandemia, później Putin, a teraz inflacja … koszty …. nie da rady … ile można dokładać? – czytamy w odpowiedzi na nasze pytanie. – To siedem lat pracy, wyrzeczeń, inwestycji – dodają właściciele z goryczą.

rok

Zdjęcia: Amici Restaurant & Bistro

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. Irek

    Znajomy 20 lat temu miał tam czynsz 12 000 netto, to ciekawe ile był teraz. Właściciel budynku to dramat i umowy z nim to ekonomiczne bankructwo.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *