Ścigały się nawet dwuletnie dzieci. Doping setek dorosłych gardeł! ZDJĘCIA

cze 7, 2023Miasto, Sport

Jeszcze nie opadły emocje po wielkim wyścigu na bielskich Błoniach. Rowerowy Puchar Reksia to letnia edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. W tym roku wystartowało 250 uczestników i nikt się nie oszczędzał. Wyścigom na torze przeszkód i pumptracku towarzyszył doping setek dorosłych gardeł. Wszyscy wygrali!

Przy pięknej pogodzie w miniony weekend na bielskich Błoniach odbył się 3. Rowerowy Puchar Reksia. W tej edycji rowerzyści rywalizowali na dwóch trasach – starsi na pumptracku (roczniki 2014-2009), a młodsi na asfaltowym torze przeszkód zlokalizowanym na boisku sportowym (roczniki 2015-2019 i młodsi). W zawodach wzięło udział 250 dzieci z Bielska-Białej, powiatu bielskiego i Śląska. Najmłodsi mieli po dwa lata!

Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne pakiety startowe. Na miejsce podstawiono TIR-a z czekoladowym poczęstunkiem. Największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja młodszych dzieci, z których większość miała do ośmiu lat. Wyścigom towarzyszył gorący doping rodziców, którzy ze swoimi dziećmi tłumnie przybyli na Błonia. Wszystkich zawodników wyróżniono pamiątkowymi medalami. Szczegółowy wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych znajdziesz TUTAJ.

Organizatorami 3. Rowerowego Pucharu Reksia byli Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE oraz  Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport. Tradycyjnie honorowymi patronami imprezy są prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Helena Filek-Marszałek, prezes Fundacji Reksia. Witryna witajbielsko.pl jest patronem medialnym wyścigu.

Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

bb

Zdjęcia: organizator zawodów

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *