Ruszy siatka połączeń w nocy, nie będzie stad autobusów. Warunek jest jeden ZDJĘCIA

mar 19, 2024Ludzie, Miasto, Wybory 2024

Magdalena Madzia, kandydatka na prezydentkę Bielska-Białej zapowiada bezpłatne przejazdy, siatkę połączeń do nowych osiedli i nocnych oraz rozproszenie stad autobusów zmierzających w jednym kierunku. Spotkanie otwarte na temat transportu publicznego, na które zaprosił bielszczan KWW DoBBre Miasto, zorganizowano w dzień po 50. rocznicy wyburzenia podzamcza na ul. 3 Maja.

Podczas poniedziałkowego spotkania w siedzibie NOT w Bielsku-Białej poruszano wiele kwestii związanych z komunikacją publiczną. Uczestnicy panelu rozmawiali o programowych propozycjach komitetu DoBBre Miasto oraz wyzwaniach przyszłości. O obawach przed wycinką 1200 drzew i wyburzeniem tunelu kolejowego pod teatrem w związku z projektem rewitalizacji linii na Żywiec mówił Przemysław Czernek, historyk architektury i kandydat na radnego. Tymoteusz Dadok podkreślał konieczność wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla uczniów.

Uruchomimy bezpłatną komunikację dla młodzieży szkolnej, opiekunów osób niepełnosprawnych, a także studentów i doktorantów, stworzymy siatkę połączeń w nocy, tak aby każdy mógł skorzystać z transportu publicznego bez względu na porę. Przeprojektujemy linie autobusowe na nowo, unikając „stad” autobusów zmierzających w jednym kierunku oraz zabezpieczając połączenia dla nowych osiedli – zapowiada Magdalena Madzia, kandydatka na prezydentkę Bielska-Białej. 

Kandydatka części bielskiej Lewicy chce wprowadzenia „Biletu do kultury”, który umożliwi bezpłatne przejazdy MZK na podstawie biletów na wydarzenia kulturalne. Powyższe rozwiązania zostaną wprowadzone pod jednym warunkiem – jeśli Magdalena Madzia wygra wybory prezydenckie. Po zwycięstwie wyborczym w dni miejskich wydarzeń masowych komunikacja miejska ma być bezpłatna.

50 lat temu prezydent Kobiela postawił na samochody. Wyburzenie Wysokiego Trotuaru i poszerzenie ulicy nie przyniosło skutków, bo kilka lat później miasto znów stało w korkach, po dziś dzień zresztą. Właśnie dlatego 50 lat po niefortunnych wydarzeniach znów musimy określić kierunek rozwoju transportu w mieście. Miasto bez korków gwarantuje tylko sprawnie działający i atrakcyjny transport zbiorowy – podkreśla Mateusz Merta z KWW DoBBre Miasto.

W spotkaniu uczestniczyła posłanka Paulina Matysiak z Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy (Nowa Lewica, PPS, Razem) – wiceprzewodnicząca Komisji Infrastruktury, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym.

bb

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *