Puszka z datkami jest do połowy pełna, a nie do połowy pusta. Młodzi wolontariusze nie mają wątpliwości! ZDJĘCIA i FILM

sty 25, 2026Ludzie, Miasto

Orkiestra gra od kilku dni, ale od dzisiejszego poranka słychać ją w mieście ze wszystkich tron. W Bielsku-Białej trwają wydarzenia z okazji 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy ok. godz. 13 przed Galerią Sfera zapytaliśmy dwóch młodych wolontariuszy o stan puszek na datki, nie mieli wątpliwości, że obie są do połowy pełne. Sukces dzisiejszej zbiórki murowany!

W Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz zaplanowano całodniowy program imprez współorganizowany przez Fundację Świat Kreatywności. Pierwsi goście pojawili się w strefie gier i animacji już o godz. 11.00, a o 15.00 rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpią grupa Art Dance, iluzjonista Błażej Stachura, chór Ex Corde oraz wokalista Filip Mizia. O dobrą zabawę wszystkich gości zabiega błazen Pieron.

W Galerii Sfera od soboty Grupa Ratownictwa PCK uczy pierwszej pomocy, prezentując sprzęt ratowniczy. Na placu Ratuszowym od godz. 11.00 stoi krwiobus, w którym ok. godz. 13 wszystkie miejsca dla dawców były zajęte. Kolejek jednak nie ma. – Mimo, że pobieramy codziennie bardzo dużo krwi, mamy braki. Każda kropla jest cenna – podkreśla Małgorzata Cichy, kierownik działu ekip wyjazdowych z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2026 w Bielsku-Białej już gra PROGRAM KROK PO KROKU

Stałe punkty regionalne RCKiK czynne są codziennie, w terenie działają również ekipy wyjazdowe. Na stronie internetowej centrum można na bieżąco sprawdzić, w jakim miejscu w danym dniu stanie krwiobus.

O godz. 16.00 rozpoczął się koncert na Rynku. Finałem narodowej akcji charytatywnej będzie tradycyjne Światełko do Nieba. W wielu miejscach na terenie miasta spotkać można wolontariuszy prowadzących zbiórkę datków na rzecz dzieci wymagających specjalistycznej opieki gastroenterologicznej. Tegoroczny, 34. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem Zdrowe brzuszki naszych dzieci.

Aktualizacja, 26 stycznia 2026. Są wstępne podsumowania wczorajszego 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej. Trzem działającym w mieście sztabom udało się zebrać prawie 700 tys. zł. Ostateczną kwotę poznamy po zakończeniu trwających licytacji.

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *