Puchar Reksia: Najlepsze warunki dla narciarzy gwarantowane. Śnieg będzie leżał do odwołania!

sty 9, 2024Miasto, Sport

Tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od kolejnej edycji Pucharu Reksia, prestiżowych zawodów w narciarskie alpejskim organizowanych przez bielszczan dla dzieci i młodzieży z całego kraju. W tym roku dla narciarzy przygotowano 400 miejsc, z których jak dotąd zarezerwowano ponad 120. Warto wcześniej się zgłosić, aby mieć pewność startu. Każdy uczestnik otrzymuje atrakcyjny pakiet startowy z kultowym już medalem pamiątkowym.

12. Narciarski Puchar Reksia odbędzie się 18 lutego 2024 na stoku Siglany w Wiśle, który był dotąd lokalizacją rezerwową na wypadek brak śniegu na stoku Dębowca w Bielsku-Białej, gdzie w ub. latach rywalizowały Reksiaki. Śnieg na Dębowcu raz był, a później długo go nie wiedziano. Organizatorzy uznali, że dzieci nie powinny być ofiarami tej loterii. – W poprzednich sezonach ze względu na topniejący na Dębowcu śnieg przenosiliśmy już Puchar Reksia na Siglany, więc zawodnicy go znają – tłumaczy Barbara Ilewicz, organizator Pucharu Reksia. 

Zawodnicy wystartują w dwóch slalomach: krótszym (młodsi) i dłuższym (starsi). Każdy z Reksiaków, co jest już tradycją tych zawodów, otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz pakiet niespodzianek. Najszybsi w swoich kategoriach zostaną wyróżnieni pucharami oraz wartościowymi nagrodami. Warto dodać, że najstarsi zawodnicy w tym roku skończą 13 lat, najmłodsza grupa wiekowa to Reksiaki z roczników 2020 i młodsi.

Na starcie Reksiaki czeka wiele atrakcji, w tym: czekoladowe smakołyki prosto z ciężarówki WAWELa. W trakcie trwania zawodów będzie można nabyć coś gorącego do picia i zjedzenia w atrakcyjnym zapleczu gastronomicznym Stoku Siglany. Każda edycja Pucharu Reksia jest dla uczestników i kibiców świetną zabawą w towarzystwie sympatycznego psa Reksia. Zawodom towarzyszą gry, zabawy, animacje i konkursy.

Na starcie Reksiaki czeka wiele atrakcji, w tym czekoladowe smakołyki prosto z ciężarówki WAWEL. W trakcie trwania zawodów będzie można nabyć coś gorącego do picia i zjedzenia w atrakcyjnym zapleczu gastronomicznym stoku Siglany.

Zapisy uczestników na 12. Narciarskiego Puchar Reksia – TUTAJ

Puchar Reksia to cykl zawodów zimowych i letnich dla dzieci i młodzieży. Impreza ma na celu propagowanie idei ruchu na świeżym powietrzu, integracji społeczności narciarskiej i rowerowej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. W poprzednich edycjach zawodów wzięło udział ok. 8 tys. zawodników. Ich rywalizacje zobaczyło na żywo prawie 40 tys. widzów.

Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest zimą. W konkurencjach w narciarstwie alpejskim biorą udział dzieci i młodzież do 13. roku życia, zarówno amatorzy jak i trenujący narciarstwo. Impreza została na stałe wpisana do kalendarza Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

W letniej edycji, czyli Rowerowym Pucharze Reksia biorą udział dzieci i młodzież do lat 15 w konkurencjach na pumptracku oraz na torze sprawnościowym. Zawody rozgrywane są na terenach rekreacyjnych BBOSiR na bielskich Błoniach.

Organizatorem cyklu zawodów o Puchar Reksia jest KS LIVE. Portal witajbielsko.pl jest patronem medialnym 12. Narciarskiego Pucharu Reksia.

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *