Przełom w bielskim kinie Helios. Cykl hitów filmowych wreszcie za rozsądne pieniądze

lip 12, 2023Hity z kina i TV

Gwiazdy młodszego pokolenia polskich aktorów pod kierunkiem wybitnego reżysera, który tworzył razem z Benicio del Toro, Willemem Dafoe, Gary Oldmanem i Davidem Bowie, zobaczymy jutro w bielskim Heliosie. Cykl Kultura Dostępna pokazuje wszystko najlepsze, co ostatnio wydarzyło się w polskim kinie. Ale nie tylko repertuar cyklu jest wyjątkowy. Tylko raz w tygodniu bilety są takie tanie!

PRL, połowa ub. wieku. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił W. Brytanii podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny.

W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały. Tymczasem oglądając w kinie „Pogardę” Jeana-Luca Godarda przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata gwiazd kina i muzyki. Film pt. „Brigitte Bardot cudowna” wyreżyserował Lech Majewski, który jest także twórcą scenariusza.

W obsadzie gwiazdy młodszego pokolenia polskich aktorów: Kacper Olszewski, Joanna Opozda, Magdalena Różczka oraz Weronika Rosati. Film wyprodukowany w 2021 jest dozwolony od lat 15.

Lech Majewski jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej, twórcą takich hitów, jak „Wojaczek”, za który otrzymał ponad 20 nagród, a także „Dolina Bogów” z Johnem Malkovichem oraz Johnem Rhys-Daviesem w rolach głównych. W 1995 w Nowym Jorku współprodukował oparty na własnym scenariuszu film „Basquiat – Taniec ze śmiercią”, w którym grali Benicio del Toro, Willem Dafoe, Gary Oldman i David Bowie. 

Seans odbędzie się w ramach cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł. Za tydzień w tym cyklu zobaczymy „Anię”, wzruszająca opowieść filmową o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce Annie Przybylskiej.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy bezpłatną jedną podwójną wejściówkę na projekcję filmu „Brigitte Bardot cudowna”. Szczegóły wkrótce na naszym profilu w Facebooku.

bb

Udostępnij
Lubię to 5
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *