Przebojowy film z Bielska-Białej wśród światowych faworytów. Widzowie oniemieli z zachwytu

paź 3, 2023Miasto

W szóstej edycji internetowego konkursu o nagrodę publiczności People’s Choice Award organizowanego przez Międzynarodowy Komitet Turystycznych Festiwali Filmowych (CIFFT) bierze udział film o Bielsku-Białej. Zrealizowany z pasją przy użyciu kreatywnych środków wizualnych dokument Tomasza Walczaka Bielsko-Biała – miasto zawsze dla ludzi jest świetną promocją naszego miasta na świecie. Każdy może oddać głos w tym plebiscycie! 

Rozpoczął się międzynarodowy plebiscyt na najlepszy film turystyczny 2023 roku. People’s Choice Award to prestiżowy coroczny konkurs filmowy, który jest pokazem tego, co najbardziej kreatywne i innowacyjne w dzisiejszej promocji turystycznej. Filmy walczą o głosy widzów w plebiscycie internetowym oraz o uznanie międzynarodowego jury, które ocenia m.in. efekty wizualne, oryginalność oraz kreatywność.

Wcześniej produkcje biorą udział w festiwalach turystycznych na całym świecie, tworzących tzw. CIFFT Circuit. Zdobyte w nich nagrody zamieniane są na punkty w rankingu CIFFT. Trzy najlepsze produkcje z pięciu kategorii (miasta, regiony, kraje, produkty turystyczne, usługi turystyczne) ubiegają się o tytuł najlepszych filmów turystycznych roku.

W tegorocznym konkursie on-line bierze udział 57 wyselekcjonowanych filmów z 25 krajów. Jednym z zakwalifikowanych do tego etapu jest film Tomasza Walczaka: Bielsko-Biała – miasto od zawsze dla ludzi, łączący historyczną stronę naszego miasta z jego współczesnymi atrakcjami. Film został uhonorowany wieloma nagrodami międzynarodowymi, w tym w Nowym Jorku, Los Angeles i Hiszpanii. Być może twórcom przybędą nowe trofea, gdyż produkcja z Bielska-Białej została zgłoszona na Zagreb Tourfilm Festival 2023 w Chorwacji oraz The Finisterra – Arrábida Film Art & Tourism Festival 2023 w Portugalii.

Na nasz film internauci mogą głosować do 20 października na stronie CIFFT, klikając VOTE przy filmie Bielsko-Biala – a city always for people. Każdy może oddać jeden głos na adres IP danego komputera lub sesję przeglądarki. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 20 października na stronie internetowej i w kanałach społecznościowych CIFFT. Zachęcamy do udziału w głosowaniu!

bb

Zdjęcie powyżej: kadr z filmu

Udostępnij
Lubię to 7
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *