Prestiżowy rajd z mniejszą liczbą miejsc startowych. Dlaczego warto jechać z Reksiem?

maj 16, 2023Miasto, Sport

Rozpoczęło się odliczanie do startu 3. Rowerowego Pucharu Reksia. W tym roku rowerzyści ruszą równocześnie na dwóch trasach – starsi pojadą na pumptracku, a młodsi zmierzą się z torem przeszkód. Zmniejszono liczbę miejsc startowych do 300, dlatego lepiej nie zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Zapisy wyłącznie drogą elektroniczną na podanej niżej stronie.

– Przygotowane przez nas trasy, którymi pojadą Reksiaki, są wypróbowane i bezpieczne. W całej historii Pucharu Reksia nie mieliśmy sytuacji niebezpiecznych. Zawody zawsze organizowane są profesjonalnie, a trasy przygotowywane tak, aby zawodnik pokonał je bezpiecznie – mówią organizatorzy Pucharu Reksia.

Lepiej nie zwlekać z zapisami

Powoli zapełnia się lista startowa. W tym roku organizatorzy wprowadzili zapisy wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej www.pucharreksia.pl. Zmniejszono także liczbę miejsc startowych do 300, dlatego lepiej nie zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę.

3. Rowerowy Puchar Reksia zostanie rozegrany 4 czerwca 2023 o godz. 11.00 na terenie BBOSiR (bielskie Błonia) na pumptrucku (roczniki 2014-2009) oraz na torze przeszkód usytuowanym na boisku sportowym (roczniki 2015-2019 i młodsi). Wszyscy zawodnicy otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, które będzie można odebrać już 3 czerwca w Germini Park.

Tradycyjnie honorowymi patronami imprezy są prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Helena Filek-Marszałek, prezes Fundacji Reksia. Witryna witajbielsko.pl jest patronem medialnym wyścigu.

Co w razie złej pogody?

Oficjalny trening przed zawodami odbędzie się 4 czerwca w godz. 9.00-10.30. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających rozegranie przejazdów na pumptracku zawodnicy pokonają tor przeszkód na boisku asfaltowym. Miejscem treningu i  zawodów będzie boisko oraz tor pumptrack na terenach rekreacyjnych przy ul. Pocztowej 32. Do udziału w zawodach można zapisać się do 28 maja na stronie www.pucharreksia.pl/zapisy.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Jest to letnia edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

Organizatorami 3. Rowerowego Pucharu Reksia są Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE oraz  Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport.

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *