Prawdziwe życie aniołów. Plejada gwiazd polskiego kina Wejściówki dla Czytelników

paź 4, 2023Hity z kina i TV

Po niestosownym zachowaniu w niebie, Giordano zostaje zesłany na ziemię – opowiada o tym doceniony przez krytyków i publiczność film „Anioł w Krakowie” z popisową rolą Krzysztofa Globisza. Swego rodzaju kontynuacją tej historii jest „Prawdziwe życie aniołów”, gdzie prawdziwym aniołem jest Kinga Preis, która z uporem i determinacją walczy, aby jej mąż po rozległym udarze wrócił do zdrowia. Mamy wejściówki dla Czytelników.

Znany i ceniony aktor Adam przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy jego żona Agnieszka z uporem i determinacją walczy, aby mąż wrócił do zdrowia i mógł dalej wykonywać swój zawód. Krzysztof Globisz, który wcielił się w rolę Adama, został w podobny sposób doświadczony przez życie: przeszedł udar i walczy o zdrowie.

Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama, by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem?  Film jest zadedykowany żonie Adama walczącej o życie i zdrowie męża, ale także – lub przede wszystkim – milionom osób toczącym podobną walkę o swoich bliskich. Jak pisze recenzent, postać Adama to połączenie historii choroby Krzysztofa Globisza z jego scenicznym wizerunkiem, legendą i aktorskimi rolami z aniołem Giordanem na czele. 

W dramacie pt. Prawdziwe życie aniołów w reżyserii Artura W. Barona występują gwiazdy polskiej sceny i filmu: Krzysztof Globisz, Kinga Preis i Jerzy Trela. Film pokaże kino Helios w cyklu Kultura Dostępna. Seans odbędzie się w czwartek, 5 października o godz. 18.00. Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

Za tydzień w tym cyklu zobaczymy głośny dramat wojenny pt. Raport Pileckiego, poświęcony bohaterowi AK, który z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w KL Auschwitz. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. Wyrok wykonano w maju 1948.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu „Prawdziwe życie aniołów”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Anioł w Krakowie”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Zdjęcia: Helios

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *