Powrót kultowego filmu. Młodsi widzowie otwierają buzie w zachwycie KONKURS

kwi 3, 2024Hity z kina i TV

Chyba każdy nieco starszy widz doskonale pamięta „Akademię Pana Kleksa” z lat 80. Udane kino z niesamowitymi przygodami bohaterów, gdzie wszystko było najwyższej klasy: aktorstwo, scenografia, muzyka, efekty. Od tamtej pory widzieliśmy wiele przygód „Harry Pottera”, „Avatara” czy „Hobbitów” i nowa wersja przygód Ady Niezgódki teoretycznie nie powinna mieć z nimi szansy. Ale jest inaczej. Widzowie są zachwyceni, a niektórzy twierdzą, że film jest genialny. Aby to poczuć, trzeba mieć w sobie dużo dziecka lub pójść do kina z dzieckiem. Dla Czytelników mamy bezpłatne wejściówki.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. W filmie „Akademia Pana Kleksa” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną. W obsadzie m.in. Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Antonina Litwiniak, Danuta Stenka i Agnieszka Grochowska.

Film przygodowy pt. „Akademia Pana Kleksa” pokaże kino Helios w czwartek, 4 kwietnia o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Akademia Pana Kleksa”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

bb

Zdjęcia: Helios

Aktualizacja, godz. 18.45. Zamykamy naszą zabawę – wejściówki zostały rozdysponowane. Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

Repertuar projektu w kwietniu 2024

11 kwietnia – Ultima Thule

18 kwietnia – Miłość jak miód

25 kwietnia – Sami swoi. Początek

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *