Powrót do przeszłości w afrykańskim upale. Widowiskowa parada na starówce ZDJĘCIA

lip 15, 2023Miasto

Na bielskiej starówce pojawiła się dziś kawalkada dystyngowanych aut pamiętających czasy naszych dziadków, a czasem pradziadków. Królem kolumny był legendarny Ford T z 1914,  który odniósł gigantyczny sukces rynkowy jako tani samochód dla przeciętnej amerykańskiej rodziny. W plenerach ul. 11 Listopada zabytkowe samochody wyglądały zjawiskowo. Popularny deptak wreszcie odżył w zupełnie starym stylu.

Na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej odbył się dziś konkurs elegancji z udziałem samochodów uczestniczących w 44. Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Publiczność mogła oglądać auta od 13 lipca, kiedy rajd ruszył ze Szczyrku przez Węgierską Górkę do Istebnej. W Suchej Beskidzkiej odbyły się próby sprawnościowe, które zaliczyły wszystkie, nawet najstarsze pojazdy biorące udział w rajdzie.

Po konkursie elegancji przed bielskim ratuszem odbyła się widowiskowa parada samochodów ulicami Ratuszową, 11 Listopada, Barlickiego, Wzgórze, Zamkową, Stary Rynek i Cieszyńską, skąd zabytkowe pojazdy udały się w kierunku Jaworza (zob. TUTAJ).

bb

Udostępnij
Lubię to 6
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *