Porażające studium banalności zła. Ważny film, który trzeba obejrzeć KONKURS

cze 26, 2024Hity z kina i TV

Czy można urządzić sobie raj w cieniu cudzego piekła, aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia? Rudolf i Hedwig żyją z dziećmi w dużym domu z pięknym ogrodem. Celebrują rodzinne obiady, lubią spływy kajakowe i leśne spacery z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, czasem krzyki. Mamy bezpłatne wejściówki na film, który trzeba obejrzeć, aby wiedzieć więcej o ludziach.

„Strefa interesów” to wybitna reinterpretacja kina Holokaustu, porażające studium banalności zła i wyparcia. Rudolf Höss, głowa sielankowej rodziny, jest komendantem obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Film jest niezwykle ważny i uniwersalny, ale wbrew nasuwającym się skojarzeniom nie przedstawia ani jednej sceny przemocy. Widzowie nie są świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości.

Film w całości nakręcony w Polsce i z udziałem ponad 110 polskich twórców z nominacjami do pięciu Oscarów zdobył podczas 96. Gali Oscarowej wyróżnienia w kategoriach: Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy oraz Najlepszy Dźwięk Zdjęcia realizowano w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Występują Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth, Johann Karthaus i Luis Noah Witte.

Dramat wojenny pt. Strefa interesów pokaże kino Helios w czwartek, 27 czerwca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Strefa interesów”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Projekcja jest częścią całorocznego cyklu Kultura Dostępna. Dzięki niemu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

rok

Zdjęcia: Helios

Aktualizacja godz. 19.20. Zamknęliśmy naszą zabawę – bezpłatne wejściówki zostały rozdysponowane. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. Dziękujemy za liczny udział w konkursie.

Repertuar projektu w czasie wakacji 2024

4 lipca – Miłość jak miód

11 lipca – Baby boom, czyli Kogel Mogel 5

18 lipca – Akademia Pana Kleksa

25 lipca – Wariaci

1 sierpnia – Sami swoi. Początek

8 sierpnia – Kobieta z…

15 sierpnia – Czerwone maki

22 sierpnia – Supersiostry

29 sierpnia – Za duży na bajki

Udostępnij
Lubię to 1
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *