Podróż TIR-em na peryferie Europy. Świetne kino z licznymi nagrodami KONKURS

wrz 19, 2023Hity z kina i TV

Michał jest kierowcą, który samotnie wychowuje córkę. Za kółkiem spędza długie godziny. Jest ciągle w drodze, a najważniejsze w jego życiu to dotrzeć z towarem na czas. Gdy nagle umiera niania, musi zabrać w trasę córkę i jej najlepszą przyjaciółkę. Popisowa rola Eryka Lubosa w filmie „Tata”, który bielski Helios pokaże z cyklu Kultura Dostępna. Mamy wejściówki dla Czytelników. Film i aktorzy zgarnęli kilka wartościowych nagród i nominacji. Dobrze się ogląda takie kino!

W filmie pt. „Tata” Eryk Lubos wcielił się w postać Michała, kierowcy TIR-a i ojca samotnie wychowującego córkę Miśkę. Kiedy jest w trasie, córką opiekuje się jego ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przymusowa podróż z dziećmi to czas dorastania do bycia tatą, kiedy przestaje uciekać przed swoimi demonami i odkrywa to, co w życiu jest naprawdę najważniejsze.

Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica. Spotkanie w drodze na peryferiach Europy jest również dla dziewczynek ważną lekcją dojrzewania. Zdjęcia do filmu w reż. Anny Maliszewskiej realizowane były m.in. w Warszawie i okolicach, w województwie podkarpackim, w tym na przejściu granicznym w Medyce oraz w obwodzie zakarpackim w Ukrainie.

Obsada: Eryk Lubos, Klaudia Kurak, Polina Gromova. Film zdobył kilka ważnych nagród, w tym na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Nagrodzono także autorów scenariusza oraz aktorów.

Polska sztuka filmowa

Film Tata pokaże kino Helios w cyklu Kultura Dostępna. Seans odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 18.00. Dzięki cyklowi Kultura Dostępna szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Wybierając się do Heliosa w każdy czwartek o godz. 18:00 na wybrane polskie filmy, widz zapłaci za bilet tylko 12,90 zł.

W następnym seansie z tego cyklu, 28 września zobaczymy „Roving woman” – polski dramat o miłości zrealizowany na pustkowiach w USA.

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję filmu „Tata”. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: W jakich krajach rozgrywa się akcja filmu „Tata”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

bb

Aktualizacja, 20 września godz. 16.45. Konkurs został rozstrzygnięty. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

W cyklu Kultura Dostępna w bielskim kinie Helios do końca roku 2023 zobaczymy:

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *