Pluszaki lądują na murawie. Prezes apeluje do bielskich kibiców

paź 24, 2023Ludzie, Sport

W przerwie meczu Podbeskidzia z Wisłą Kraków, który odbędzie się w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, na murawie wylądują maskotki przyniesione przez kibiców. Władze klubu apelują o masowy udział w akcji “Dorzuć misie”. Przynosząc na mecz pluszaka, kibice będą mogli wesprzeć Stowarzyszenie Teatr Grodzki, który od lat współpracuje z „Góralami”. W trakcie czterech odsłon akcji w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano ponad 120 tys. maskotek, dzięki czemu na konto osób potrzebujących trafiło ponad 600 tys. zł.

Domowy mecz bielszczan z krakowska Wisłą będzie dla wszystkich kibiców „Górali” wyjątkowy. W przerwie spotkania odbędzie się bowiem piąta odsłona akcji “Dorzuć misie” organizowanej przez Fundację STS. – Zachęcamy wszystkich naszych kibiców, którzy wybierają się na mecz z Wisłą, by zabrali ze sobą pluszaki i na znak spikera rzucili je w przerwie meczu na murawę – mówi Bogdan Kłys, prezes TS Podbeskidzie.

Fundacja STS należąca do Bukmachera STS, sponsora Podbeskidzia, za każdą maskotkę przekaże 5 zł na Stowarzyszenie Teatr Grodzki, które prowadzi programy edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, osób niepełnosprawnych, ofiar uzależnień, osób starszych i innych grup potrzebujących wsparcia. Misie rzucone na murawę trafią do osób potrzebujących.

– Bardzo cieszymy się, że akcja „Dorzuć MISIE” po raz pierwszy zawita do 1. ligi i to właśnie na naszym stadionie. Wspólnie ustaliliśmy, że cała zebrana kwota zostanie przekazana na Fundację Teatru Grodzkiego, której podopieczni od dawna licznie pojawiają się na wszystkich domowych meczach „Górali”, a ostatnio mieli także okazję zwiedzić nasz stadion. Mamy nadzieję, że na najbliższym meczu z Wisłą Kraków dopisze podobna frekwencja, jak podczas majowego spotkania i wspólnie z kibicami uzbieramy okazałą kwotę – dodaje Bogdan Kłys.

W tygodniu poprzedzającym akcję organizator akcji wspólnie z klubem prowadzić mają intensywną komunikację w mediach społecznościowych, zachęcającą kibiców do przyjścia na mecz z Wisłą Kraków i przyniesienia maskotek, które w przerwie wylądują na murawie. Organizatorzy proszą, by wszystkie maskotki były czyste i szczelnie zapakowane w foliowe opakowania, żeby w razie opadów się nie pobrudziły.

W trakcie czterech odsłon akcji „Dorzuć misie” w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano 120 666 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 603 240 zł.

bb

Udostępnij
Lubię to 3
Nie lubię tego 0

1 komentarz

  1. stoper

    Hanuś oddaj misie to zaniosę se na stadion.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *