Ping-pong na granicy. Uderza prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym KONKURS

cze 19, 2024Hity z kina i TV

Film jest fikcją, ale scenariusz powstał na bazie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się obok nas. Przygotowania do realizacji objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiady z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Ale nas wszystkich porusza także to, że to nadal aktualny temat i że reżyserka krytykuje również obecny rząd za podobne działania wobec uchodźców. Dla Czytelników mamy bezpłatne wejściówki.

Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

„Zielona granica’ rozpoczyna się od kadrów ukazujących tłum uchodźców, w tym rodzinę z Syrii, której losy krzyżują się z losem kobiety z Afganistan. Wkrótce wszyscy przekonują się, że stali się ofiarami okrutnego ping-ponga, gdzie służby dwóch sąsiadujących krajów przerzucają uciekinierów na drugą stronę granicy.

Film i jego twórcy zdobyli cztery nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji 2023 oraz Orły 2024, nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. W filmie występują m.in. Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Behi Djanati Atai, Maciej Stuhr, Agata Kulesza i Piotr Stramowski.

Dramat pt. Zielona granica pokaże kino Helios w czwartek, 20 czerwca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Zielona granica”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Projekcja jest częścią całorocznego cyklu Kultura Dostępna. Dzięki niemu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

rok

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w czasie wakacji 2024

  • 27 czerwca – Strefa interesów
  • 4 lipca – Miłość jak miód
  • 11 lipca – Baby boom, czyli Kogel Mogel 5
  • 18 lipca – Akademia Pana Kleksa
  • 25 lipca – Wariaci
  • 1 sierpnia – Sami swoi. Początek
  • 8 sierpnia – Kobieta z…
  • 15 sierpnia – Czerwone maki
  • 22 sierpnia – Supersiostry
  • 29 sierpnia – Za duży na bajki
Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *