Piknik bez kiełbasy wyborczej. Poseł częstuje grochówką i popcornem

maj 1, 2023Miasto

Poseł Przemysław Koperski był dziś gospodarzem obchodów Święta Pracy, które odbywały się w ogrodzie jego biura przy ul. Nadbrzeżnej w Bielsku-Białej. Nie było grilla i kiełbasy, za to częstowano grochówką, watą cukrową i popcornem. Dwadzieścia lat temu politycy lewicy podpisali traktat akcesyjny o przystąpieniu Polski do UE, dziś działania rządu prawicy sprawiają wrażenie dobrowolnego wychodzenia ze wspólnoty. Zainteresowani mogli otrzymać egzemplarze Konstytucji RP.

Poseł Przemysław Koperski przy grochówce rozmawiał z bielszczanami, którzy skorzystali z zaproszenia na piknik z okazji Święta Pracy odbywający się w ogrodzie jego biura. Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że Lewica jest obecnie jedynym ugrupowaniem, które konsekwentnie działa w obronie praw pracowniczych.

W kwietniu 2003 traktat akcesyjny, na mocy którego 1 maja 2004 Polska stała się pełnoprawnym członkiem UE, podpisali w Atenach premier Leszek Miller i minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz w obecności prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego – wszyscy reprezentujący ideały lewicowe. Dziś, gdy rządzi prawica, KE nakłada na Polskę kary za nieprzestrzeganie zobowiązań traktatowych. Polityka rządu prawicy może sprawiać wrażenie dobrowolnego wychodzenia ze Wspólnoty Europejskiej.

Na pikniku z okazji Święta Pracy nie było tradycyjnej kiełbasy z grilla. Były za to popcorn, wata cukrowa oraz dmuchany zamek dla dzieci. Przygotowano upominki i gadżety. Zainteresowani mogli otrzymać egzemplarze Konstytucji RP.

Wcześniej delegacja Lewicy tradycyjnie złożyła kwiaty pod pomnikami z Żywcu, Bystrej, Cieszynie, Pszczynie oraz przy ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej.

rok

Udostępnij
Lubię to 4
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *