Piękny obiekt pożądania. Tragiczna miłość i brutalne zasady gry KONKURS

cze 12, 2024Hity z kina i TV

Od jesieni ub. roku, czyli odkąd film wszedł do kin, polska publiczność pokochała najnowszą ekranizację noblowskiej powieści, która ukazuje życie na wsi na przełomie XIX i XX wieku. Centralną postacią fabuły jest młoda i piękna Jagna, będąca zarówno obiektem pożądania, jak i zazdrości. Obraz zdobył nagrody i nominacje w tylu kategoriach, że trzeba byłoby napisać o tym specjalny artykuł. Dla Czytelników mamy bezpłatne wejściówki.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły filmu będącego ekranizacją noblowskiej powieści Władysława Stanisław Reymonta. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii.

Jest to opowieść o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Film został zrealizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie dzięki „Twojemu Vincentowi”, poprzedniej realizacji producenta.

Na ekranie zobaczymy gwiazdy. Są to Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk, Kamila Urzędowska, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Stalińska, Sonia Bohosiewicz, Julia Wieniawa, Lech Dyblik, Maciej Musiał. Film zdobył doroczną Polską Nagrodę Filmową Orzeł przyznawaną przez Polską Akademię Filmową i deszcz nominacji w wielu kategoriach, Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nominacje na międzynarodowych festiwalach filmowych w Kanadzie i Hiszpanii.

Film pt. „Chłopi” pokaże kino Helios w czwartek, 13 czerwca o godz. 18.00. Dla Czytelników mamy dwie bezpłatne podwójne wejściówki na projekcję. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na proste pytanie: Kto jest reżyserem filmu „Chłopi”? Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@witajbielsko.pl, podając w tytule maila KONKURS. Wejściówki otrzymają osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź. Czas start!

Projekcja jest częścią całorocznego cyklu Kultura Dostępna. Dzięki niemu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową, korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. W 2024 cena biletu w Kulturze Dostępnej wyniesie nadal 12,90 zł!

Portal witajbielsko.pl jest partnerem medialnym cyklu Kultura Dostępna w kinie Helios w Bielsku-Białej.

rok

Zdjęcia: Helios

Repertuar projektu w czerwcu 2024

20 czerwca – Zielona granica

27 czerwca – Strefa interesów

Udostępnij
Lubię to 2
Nie lubię tego 0

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *